У виправному центрі на Рівненщині нелюдське поводження із засудженими - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
У виправному центрі на Рівненщині нелюдське поводження із засудженими

Вирішується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних службових осіб установи

Рівне вечірнє

У виправному центрі на Рівненщині нелюдське поводження із засудженими

Прес-служба прокуратури Рівненської області повідомила, що виявлені у закладі порушення перешкоджають повному та безумовному виконанню вимог кримінально-виконавчого законодавства, дотриманню конституційних прав в’язнів

У Городоцькому виправному центрі №131 прокурори виявили, що умови перебування засуджених в окремих камерах дисциплінарного ізолятора не відповідають санітарним вимогам і міжнародним стандартам та можуть розцінюватися як нелюдське поводження із громадянами, передає «Рівне вечірнє».

В окремих приміщеннях, де утримуються в’язні, частина підлоги вкрита водою через неналежний стан опалювальної, а також каналізаційної систем.

В окремих приміщеннях, де утримуються в’язні, частина підлоги вкрита водою через неналежний стан опалювальної, а також каналізаційної систем. Підвищений рівень вологості у цих приміщеннях негативно впливає на стан здоров’я засуджених. В одній із камер був несправним санвузол.

Водночас, перевіркою журналу технічних оглядів камер ДІЗО, проведених керівництвом та начальниками підрозділів установи упродовж листопада 2018 року, будь-яких недоліків не встановлено.

Тому начальнику виправного центру невідкладно внесено вказівку з вимогою вжити заходів до усунення порушень законодавства, причин та умов, що їм сприяли.

Акт прокурорського реагування адміністрацією ДУ «Городоцький виправний центр №131 було виконано: двох засуджених звільнено із дисциплінарного ізолятора, ще одного переведено до камери, яка відповідає належним санітарно-побутовим умовам. На даний час розпочато ремонтні роботи окремих камер та приміщень ДІЗО.