Одеський медуніверситет заявив про рейдерське захоплення ректорату - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 33.31
Одеський медуніверситет заявив про рейдерське захоплення ректорату

Громадське

Одеський медуніверситет заявив про рейдерське захоплення ректорату

Одеський національний медичний університет заявив про рейдерське захоплення ректорату. У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що будівлю взяли під охорону прибічники колишнього ректора вишу Валерія Запорожана

За даними МОЗ, близько 8 ранку 10 грудня невідомі силою захопили будівлю одеського університету та не пропускали співробітників на робочі місця, передає Громадське.

До ректорату у супроводі прибічників зайшов невизнаний МОЗ новий виконувач обов'язків ректора університету Юрій Сухін, повідомила глава прес-служби вишу Ярослава Витко. Цього дня Мін’юст мав розглянути скаргу Міністерства освіти щодо незаконної реєстрації Сухіна як керівника Одеського медуніверситету.

За даними МОЗ, особи, які «захопили» університет, звільняли працівників та знищували офіційні документи.

«Співробітників до приміщення не пускають. Із будівлі вийшов професор Сон і заявив, що виконавча служба зараз проводить опис майна, опечатані кабінети зламують. До ректорату пропускали лише вибірково, за невідомими списками. Рейдери провели «засідання ректорату»», — повідомила Витко.

Також до вишу не пускали журналістів та помічників народних депутатів.

За даними МОЗ, особи, які «захопили» університет, звільняли працівників та знищували офіційні документи.

«МОЗ України вважає неприпустимими такі дії осіб, які діють фактично в інтересах екс-ректора, та закликає працівників не виконувати незаконні накази та розпорядження», — заявили у Міністерстві охорони здоров’я.

27 листопада у Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що без їх відома до Єдиного державного реєстру (ЄДР) внесли запис про те, що обов’язки ректора Одеського національного медичного університету виконує Юрій Сухін. МОЗ заявило, що це рейдерське захоплення вишу і пообіцяло звернутися до правоохоронних органів.

У вересні очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун звинуватила керівництво двох медичних вишів — Одеського національного медичного та Національного медичного ім. Богомольця — у саботажі та зриві навчання.