На Волині пропонують створити три нові природно-заповідні території - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
На Волині пропонують створити три нові природно-заповідні території

В урочищі Херма водиться рідкісний чорний лелека.

GETTY IMAGES

На Волині пропонують створити три нові природно-заповідні території

Питання про це вносять на сесію облради

Про це йдеться у порядку денному чергової 22-ї сесії на сайті Волинської обласної ради. Доповідати з  цього питання буде начальник управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Новохатський.

Пропонують віднести до природно-заповідного фонду ботанічну пам’ятку природи «Сосна звичайна», пам’ятку садово-паркового мистецтва «Сидоруків парк» та ландшафтний заказник «Урочище Херма».

Величезна сосна розташована у Чорторийському лісництві Поліського лісгоспу. Дерево сосна має окружність стовбура 4 метри, який на висоті 5-6 метрів розгалужується на три окремих стовбури. Проекція крони складає в діаметрі 20 метрів. Встановлена висота – 26 метрів, а вік сосни орієнтовно 160 років. Вік дерева перевищує середній вік для цієї породи у Волинській області майже удвічі. На сосні є п’ять місць проживання (гніздування) диких тварин та птахів.

Пропонують віднести до природно-заповідного фонду ботанічну пам’ятку природи «Сосна звичайна», пам’ятку садово-паркового мистецтва «Сидоруків парк» та ландшафтний заказник «Урочище Херма».

«Сидоруковим парком» називають заснований у 1960-х роках лісничим Сидоруком Й.М. дендрарій. Там росте 107 видів дерев та кущів, серед яких 54 види екзотів: кипарисовик горіхоплідний, сосни чорна і Веймутова, тис ягідний, тюльпанове дерево, софора японська тощо. Особливістю об’єкту є те, що він розташований в межах Горохова, що підвищує його культурно-естетичну, науково-пізнавальну та рекреаційну цінність.

В урочищі Херма, що у Ратнівському районі, нещодавно найдено два види рослин (коручка чемерникоподібна, комонничок зігнутий) і сім видів тварин (махаон, лелека чорний, орябок, журавель сірий, дятел зелений, тхір лісовий, лось), занесених до Червоної книги України (2009), два рідкісних угруповання рослин (угруповання звичайнососнових лісів звичайноялівцевих та звичайнодубово-звичайнососнових лісів звичайно-ялівцевих; угруповання ялиново-клейковільхово-звичайнососнових лісів та ялиново-повислоберезово- звичайнососнових лісів), занесених до Зеленої книги України (2009), а також два види рослин, занесених до Списку регіонально рідкісних, зникаючих видів рослин, грибів і тварин, які потребують охорони у Волинській області  (печіночниця звичайна і тирлич звичайний). 

Про експедицію в урочище Херма ми писали.