Очільник Луцька дискутує в Києві щодо інструментів електронного врядування - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.53
Очільник Луцька дискутує в Києві щодо інструментів електронного врядування

Врядування має бути прозорим, підзвітним, із залученням громадян

Волинське регіональне відділення Асоціації міст України

Очільник Луцька дискутує в Києві щодо інструментів електронного врядування

У столиці України нині проходить Круглий стіл «Партнерство відкритого врядування:можливості для розвитку співпраці», організований Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні»

У заході беруть участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, представники Асоціації міст України, Керівник відділу Департаменту співпраці та зовнішніх відносин  Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас, Тернопільський міський голова Сергій Надал, В.о. Луцького міського голови, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт, експерти Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Мета Круглого столу - обговорення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування у сприянні участі їх членів у розвитку загальної програми відкритого врядування в Україні, а також виявлення переваг розбудови співпраці для обміну знаннями у відкритому врядуванні.

Зі слів пана Слобожана, круглий стіл - продовження роботи, яку розпочали час V Світового Саміту Партнерства Відкритого Врядування в Грузії. Після Саміту АМУ запропонувала Уряду дорожню карту включення муніципалітетів у систему електронного врядування. Для цього АМУ відібрала фокус-групи з представників муніципалітетів столиці, міст обласного значення, середніх, малих міст, ОТГ та сільських муніципалітетів. Разом з представниками Уряду, що працюють над ініціативою «відкритий уряд» Асоціація напрацювала план дій з включення органів місцевого самоврядування до «відкритого уряду», який включає проблематику реалізації ініціативи та шляхи її вирішення.

Мета Круглого столу - обговорення ролі асоціацій органів місцевого самоврядування у сприянні участі їх членів у розвитку загальної програми відкритого врядування в Україні, а також виявлення переваг розбудови співпраці для обміну знаннями у відкритому врядуванні.

«Головне завдання АМУ - спрямування енергії громадянського суспільства через інструменти електронного врядування у конструктивну співпрацю органів місцевого самоврядування, державної влади та громад», - сказав Олександр Слобожан.

В ході обговорення, учасники відмітили, що налагодження співпраці з колегами, які зосереджені на тому, щоб зробити врядування більш прозорим, підзвітним, із залученням громадян, спонукає до спільних дій, урізноманітнює підходи, підтримує обмін досвідом та допомагає залученим сторонам у визначенні пріоритетних напрямків діяльності. Відкрите врядування видозмінює спосіб діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчих органів влади, забезпечує їх підзвітність перед громадянами, покращує їх ефективність, запобігаючи неправомірному використанню державних коштів, та сприяють розбудові довіри.

Учасники також розглянуть сьогодні інновації демократії, які надають можливість обговорювати на місцях питання залучення громадськості, а також потенціалу та переваг для українських громад щодо приєднання до Мережі Відкритого Врядування Європи.