Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
Глава УПЦ МП Онуфрій втратив титул митрополита Київського

Що ж Москва придумає йому на захист?

Фото «Українська правда».

Глава УПЦ МП Онуфрій втратив титул митрополита Київського

З точки зору вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам

Глава Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського. Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря, інформує «Українська правда».

«Як відомо з листа, який надіслав святійший Вселенський патріарх Митрополиту Онуфрію, з моменту обрання канонічного предстоятеля православної церкви України він втрачає право на цей титул», – сказав він.

«Тобто з точки зору вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві», – пояснив архієпископ.

Офіційною назвою новоутвореної автокефальної православної церкви є Православна церква України.

Євстратій Зоря додав при цьому, що з точки державного законодавства, російська церква може існувати в Україні, але він висловив думку, що віряни поступово переходитимуть у канонічну об’єднану українську церкву.

Як повідомлялося, у суботу об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви.

Офіційною назвою новоутвореної автокефальної православної церкви є Православна церква України.

Вселенський патріарх Варфоломій запросив новообраного предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на вручення томосу до Стамбула 6 січня.

Telegram Channel