
Ресурсна кімната – це клас для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога
В інклюзивних школах Маневиччини створюють ресурсні кімнати
Це є важливим кроком з метою створення належних умов для розвитку дітей з особливими освітніми потребами
Такі кімнати в районі створені у ЗОШ І-ІІІ ст. №1 імені Героя України Андрія Снітка смт Маневичі та ЗОШ І-ІІІ ст. с.Оконськ.
Протягом 2019 року заплановоно створити ще три ресурсні кімнати у ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Гораймівка та Ст.Чорторийськ та ЗОШ І-ІІ ст. с.Куликовичі.
Ресурсні кімнати містять навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку. В кімнаті також є кухня для отримання дитиною повсякденних навичок, а також корекційні та наочні засоби для проведення розвивальних занять. Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах. Крім того, приміщення ресурсної кімнати ЗОШ №1 смт Маневичі оснащене комп’ютером та принтером для роботи, для ЗОШ І-ІІІ ст.с.Оконськ буде придбано комп’ютерне обладнання до кінця навчального року.
Ресурсні кімнати містять навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку.
За кошти місцевого бюджету зроблено ремонт приміщень, за кошти державної субвенції закуплено додатковий навчальний матеріал, меблі, посуд, електрочайники, мікрохвильові печі (відповідно до наказу МОН від 23.04.2018 № 414 «Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти».
Влітку 2018-го презентували проект ресурсної кімнати для дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних школах України. За словами Марини Порошенко, для України ресурсні кімнати у навчальних закладах є новими, але для європейських країн вони вже давно стали нормою. «Ми бачили подібні кімнати під час вивчення закордонного досвіду впровадження інклюзивної освіти у США, Норвегії, Данії, Литві та Молдові. Відтоді ми почали розробляти адаптований під українські школи проект такої кімнати для дітей з особливими освітніми потребами…», - сказала дружина Президента.
Ресурсна кімната – це окремий спеціально облаштований клас для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога.
Як підкреслила Марина Порошенко, в першу чергу, ресурсна кімната – це можливість набувати соціальний досвід, адже основне завдання інклюзивної освіти для таких дітей – підготувати їх до самостійного дорослого життя.
