В НАБУ розглянули звернення щодо ситуації з ДП «Волиньторф» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.12
В НАБУ розглянули звернення щодо ситуації з ДП «Волиньторф»

Поряд із Національним бюро, звернення облради також адресоване, зокрема, Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі України, Комітету Верховної ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Фото: pershyj.com

Волинь-нова

В НАБУ розглянули звернення щодо ситуації з ДП «Волиньторф»

У Національному антикорупційному бюро України розглянули рішення Волинської обласної ради від 20.12.2018 № 22/2 «Про критичну ситуацію, яка склалася на державному підприємстві Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльності»

«За результатами розгляду повідомляємо, що згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» Національне антикорупційне бюро України є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

Завданням Національного антикорупційного бюро України є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.

За результатами чого встановлено, що на даний час наявності ознак складу кримінальних правопорушень, підслідних Національному антикорупційному бюро України, не виявлено.

Згідно з частиною 5 статті 216 Кримінального процесуального кодексу України детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-2, 369, 369-2, 410 Кримінального кодексу України, і лише за наявності хоча б однієї із зазначених в цій нормі умов.
Згідно із частиною 5 статті 214 Кримінального процесуального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань має бути внесено короткий виклад обставин про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником, чи виявлених з іншого джерела.
Головним підрозділом детективів Національного антикорупційного бюро України, в межах компетенції, розглянуто рішення Волинської обласної ради від 20.12.2018 № 22/2 «Про критичну ситуацію, яка склалася на державному підприємстві Волиньторф», за результатами чого встановлено, що на даний час наявності ознак складу кримінальних правопорушень, підслідних Національному антикорупційному бюро України, не виявлено.

Розгляд інших порушених у рішенні питань не належить до компетенції Національного антикорупційного бюро України.

Водночас із рішення вбачається, що поряд із Національним бюро, воно також адресоване, зокрема, Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі України, Комітету Верховної ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Також повідомляємо, що у разі незгоди з прийнятим Національним бюро рішенням, воно може бути оскаржене в порядку та в термін, передбачений законодавством України», - написав у відповідь на звернення заступник Директора територіального управління НАБУ Сергій Клімов, повідомляється на сайті Волинської обласної ради.