Курси НБУ $ 41.54 € 46.16

КОЛИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ

Для десятків тисяч волинян початок серпня асоціюється з приходом найголовнішого мисливського свята – відкриття полювання на пернату дичину. Але останніми днями область облетіла чутка про перенесення цієї події на кінець серпня, а то й початок вересня...

Валерій МЕЛЬНИК

Для десятків тисяч волинян початок серпня асоціюється з приходом найголовнішого мисливського свята – відкриття полювання на пернату дичину. Але останніми днями область облетіла чутка про перенесення цієї події на кінець серпня, а то й початок вересня. Коли ж усе-таки буде ця довгоочікувана для мисливців подія і про що не можна їм забувати?
Про це – в розмові з начальником сектора мисливського господарства Волинського обласного управління лісового господарства Василем СУХОПОРОМ.


— Так звідки ж, Василю Володимировичу, паніка?..
— 4 травня ц. р. обласним управлінням лісового господарства був підписаний, а 20 травня ц. р. управлінням юстиції зареєстрований наказ “Про проведення полювання на території Волинської області у мисливський сезон 2005 – 2006 років”. Як повідомив голова президії Волинської обласної ради Українського товариства мисливців і рибалок Віталій Шибенюк, районними організаціями, зокрема, в третій декаді липня вже реалізовані приблизно 30 відсотків відстрільних карток.
21 липня на адресу обласного управління лісового господарства, що є спеціально уповноваженим органом у справі контролю за проведенням полювання, надійшов лист голови Волинського відділення Українського товариства охорони птахів Михайла Химина. У ньому повідомлялося, що весняна міграція, токування, завершення пароутворення водоплавних птахів цього року проходили із запізненням на 1 – 2 тижні, а несприятливі погодні умови призвели до того, що чимало птахів ще не стали на крило. Тому він рекомендував перенести відкриття полювання з 13 серпня на 27 серпня або 3 вересня.
Обласне управління лісового господарства розпочало вивчення викладених в листі пропозицій. Згідно з принципами Орхуської конвенції про оприлюднення значимої екологічної інформації управління попросило фахівців, любителів природи і полювання висловити своє ставлення до згаданої вище пропозиції.
— І що ж засвідчила позиція фахівців?
— Ми звернулися до таких авторитетних фахівців, як науковий співробітник Шацького національного парку Василь Матейчик, директор регіонального ландшафтного парку Юрій Оласюк, голова президії обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Віталій Шибенюк. Згідно з обстеженням угідь більшість виводків крижня в основному “стали на крило”, а пізніші – піднімуться в повітря до відкриття сезону.
Фахівці були одностайними: перенесення строків полювання, особливо зважаючи на те, що на руках тисяч мисливців вже є відстрільні картки, не тільки викличе вкрай негативний громадський резонанс, а й спричинить спалах браконьєрств – як це було в минулі роки, коли полювання переносилося на тиждень пізніше, ніж в інших областях України.
— До речі, а як у сусідів?
— 27 липня цього року голова Рівненської обласної організації УТМР Іван Бренич в листі у Рівненське обласне управління лісового господарства зазначив, що спостереженнями підлеглих йому фахівців дика качка вже 10 – 14 днів “на крилі”. Тому рівненчани, як і сусідні Тернопільська та Львівська області, відкривають полювання у раніше запланований термін – 13 серпня.
— Так коли, усе ж таки, на Волині відкриється полювання?
— Наказом обласного управління лісового господарства встановлені такі строки полювання:
— на гуску сіру, гуменника, гуску білолобу велику, норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червоноголової, черні чубатої, качки сірої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка) – з 18-ої години 13 серпня до 28 листопада 2005 року;
— на перепілку – з 18-ої години 13 серпня до 31 жовтня 2005 року.
Встановлено, що днями полювання на пернатих є субота, неділя й середа.
— А якими є норми добування дичини?
— Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусей- 3, качок — 5, норців великих — 2, лисок — 6, курочок водяних — 4, пастушків- 3, куликів — 10, голубів —15, перепілок — 15.
— Про що має пам’ятати мисливець, який виходить в угіддя?
— Найперше – про те, що полювання дозволяється за наявності посвідчення мисливця, відстрільної картки, чинної (з відміткою про сплату державного мита на поточний сезон) контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання та відповідного дозволу органу внутрішніх справ на зберігання і носіння вогнепальної зброї. “Контролька” має бути заповнена мисливцем перед виходом в угіддя. Полювання без відмітки в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дати його проведення є порушенням. Грубим порушенням мисливської етики є стрільба по молодняку, що не став “на крило”. А переїзд на моторному човні з працюючим двигуном із незачохленою зброєю (я вже не кажу про стрільбу з “моторки”!) є грубим порушенням мисливських правил. Воно тягне за собою найсуворішу адміністративну відповідальність. Полювання заборонене на території ставків ВАТ “Волиньрибгосп” та на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду області. Забороняється також полювання на визначених відтворювальних ділянках, на відстані ближче 200 метрів від будівель населених пунктів та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.
— Безпека самих мисливців і оточуючих – ще одна проблема, пов’язана із відкриттям сезону...
— І тому ми застерігаємо усіх полювальників: у ці дні будьте особливо обережні із вогнепальною зброєю та при розведенні вогнищ! Але хочеться висловити впевненість, що волинські мисливці протягом усього мисливського сезону продемонструють не “м’ясниківські замашки”, а справжню любов і до природи, і до самого полювання – цього давнього і романтичного способу пізнати свій рідний край і себе в ньому!
Кожному, хто візьме в руки рушницю – традиційне: “Ні пуху ні пера!”
Telegram Channel