Учасники зимової краєзнавчої мандрівки Цуманською пущею вистежили дикого кабана та знайшли «відьмине масло» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.19
Учасники зимової краєзнавчої мандрівки Цуманською пущею вистежили дикого кабана та знайшли «відьмине масло»

Кабан заледве встиг сховатися...

КНПП "Цуманська пуща"

Учасники зимової краєзнавчої мандрівки Цуманською пущею вистежили дикого кабана та знайшли «відьмине масло»

Пройти 18 км таки не жарти...

В суботу, 2 лютого, у Всесвітній день водно-болотних угідь, відбувалась одноденна зимова краєзнавча мандрівка для рівненських та луцьких пластунів - «Лісами Цуманської пущі». 8 юнаків подолали 18 кілометрів вздовж заплави Сичівки, невеликої лісової річки, яка є притокою р. Путилівки. Ще років 80 тому, в цих місцях були німецькі та польські поселення – Нова Земля, Адамівка, Вілька Котівська. Навколо них – лісові та мисливські угіддя князів Радзивіллів, в число яких входило і сучасне заповідне урочище «Папики». Учасники мандрівки відвідали унікальний п’ятистовбуровий віковий дуб, який росте на краю цього урочища, побачили 200 літні дуби над р. Сичівкою, які були свідками різних історичних подій XIX-XX століть, а також незвичну для України, сосну Веймутову, батьківщина якої північний-схід Сполучених Штатів Америки, повідомляє КНПП «Цуманська пуща».

Помітили рідкісний, у цих місцях, слід дикого кабана, та гелевий гриб золотаво-помаранчевого кольору - Тремелу звивисту (Tremella mesenterica), в англійській мові відомий як «відьмине масло» (witches butter).

З окремих цікавих спостережень: помітили рідкісний, у цих місцях, слід дикого кабана, та гелевий гриб золотаво-помаранчевого кольору - Тремелу звивисту (Tremella mesenterica), в англійській мові відомий як «відьмине масло» (witches butter), який виріс на сухій гіляці вікового дуба в урочищі Вілька.

Наприкінці мандрівки, переправившись по бобрових загатах та кладках через декілька каналів та річку Сичівку, пластуни разом із станичним капеланом о. Віталієм Поровчуком, вшанували пам’ять полеглих вояків УПА, братська могила яких знаходиться на кладовищі с. Мощаниця.

Мандрівку провели: пластун-сеньйор Олег Гетун, станичний капелан о. Віталій Поровчук та провідний фахівець з рекреації КНПП «Цуманська пуща» Максим Нечипорук.