Володимир Яворівський хоче написати роман про Мазепу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.14 € 27.85
Володимир Яворівський хоче написати роман про Мазепу

Володимир Яворівський не приховує, що Волинь йому нагадує Шевченківськоу премію за повість «Кортеліси».

Фото з вільних джерел

Володимир Яворівський хоче написати роман про Мазепу

Про це він повідомив на зустрічі в Луцьку зі своїми шанувальниками

 6 лютого у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки, відповідаючи на запитання, що ж усе-таки дало натхнення обрати стежину публіциста, Володимир Олександрович із гумором відповів:

«Напевно ручка відомого письменника Миколи Бажана. Він приїхав на зустріч перед виборами у наше село, коли я був у сьомому класі. Проходила вона у сільському не дуже добре облаштованому клубі, зайшов до нашої хати, і, пишучи автографи односельцям, забув свою авторучку. Я перший чомусь її взяв і подумав, а чому б і мені не бути письменником». Володимир Яворівський поділився з присутніми радісними подіями у своєму житті. Зокрема, закінченням роману «Вечеря з Ісусом», над яким трудився три роки.

Роман «Марія з полином наприкінці століття» перекладений на 28 мов світу.

Серед присутніх були колеги по депутатській діяльності - народні депутати України попередніх скликань Андрій Бондарчук, Володимир Карпук. Володимир Олександрович так зацікавив присутніх, що більш як двогодинний діалог пройшов на одному подиху. Володимир Яворівський не приховував, що відвідини Волині – для нього особливі, бо пов’язані з отриманням у досить молодому віці Шевченківської премії за написання повісті «Кортеліси».

Письменник розповів про інші твори, написані з реального життя, зокрема роман «Марія з полином наприкінці століття», який перекладений на 28 мов світу. Насамкінець Володимир Яворівський поділився планами на майбутнє написати роман про гетьмана Івана Мазепу та відповів на запитання шанувальників.

 Ніна КОСТРУБА.