«Коли на Донбасі російські солдати вбивають українських воїнів, негоже в церквах молитися за московського патріарха» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
«Коли на Донбасі  російські солдати вбивають українських воїнів, негоже в церквах молитися за московського патріарха»

На знімках Свято-Покровський храм у Терешківцях.

Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.

«Коли на Донбасі російські солдати вбивають українських воїнів, негоже в церквах молитися за московського патріарха»

Терешківці – одне з багатьох сіл Горохівського району Волині, жителі якого, не вагаючись, велелюдно прийняли рішення об’єднатися навколо Православної Церкви України

Віряни просили залишитися їхнім духовним наставником настоятеля храму о. Василя Хомляка, бо поважають священика  протягом 26-ти років його служіння Богові. Панотець випрошував час на роздуми, але люди категорично відмовилися від молитов «за Кіріла і московського духу в своїй святині». І вже  6 березня раділи вимріяній звістці:  митрополит Луцький і Волинський Михаїл вручив представникам парафіяльної громади  розпорядження про її перехід у клір ПЦУ, а наступного дня о. Василь Хомляк отримав указ владики про призначення настоятелем Свято-Покровського храму с.Терешківців ПЦУ.

Панотець випрошував час на роздуми, але люди категорично відмовилися від молитов «за Кіріла і московського духу в своїй святині».  

Його високопреосвященство благословив декана Горохівського деканату, настоятеля Свято-Вознесенського храму міста Горохова ПЦУ о.Адрія Сидора зачитати цей історичний документ для парафіян. Минулої неділі о. Андрій виконав ввірену йому місію.

Під час подячного молебню. Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.
Під час подячного молебню. Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.

 … У терешківцівському храмі гарно, наче у віночку. Церковний хор співав настільки милозвучно, що, здавалося, ним заслуховуються Святі Небеса, серце звеселяли українські релігійні піснеспіви. Зауважую, що в місці, відведеному для купівлі свічок, можна придбати і релігійну літературу, серед якої на почесному місці – Біблія для дітей. 

На знімках Свято-Покровський храм у Терешківцях.
На знімках Свято-Покровський храм у Терешківцях.

 Після Божественної Літургії о.Андрій Сидор і о.Василь Хомляк служили подячний молебень Господу нашому Ісусу Христу за Його милість – об’єднання терешківської громади з рідною Українською Церквою.

– Ви прийняли гідне поваги рішення. Коли на Донбасі  російські солдати вбивають українських воїнів, негоже в церквах молитися за московського патріарха, який міг зупинити кровопролиття, але не зробив цього. Ми маємо Томос,  незалежну церкву, яку визнав Вселенський Патріарх Варфоломій і світ. Радіймо цьому, цінуймо цю честь, визнаваймо самі себе і свою державу. Вона – це наше тіло, церква – її душа, без якої немає благодаті. 

Священик зберіг громаду єдиною, як добрий вітець береже родину. Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.
Священик зберіг громаду єдиною, як добрий вітець береже родину. Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.

 Підтримуйте свого настоятеля, який мудрим рішенням засвідчив свою повагу до вашого волевиявлення і любов до рідної України. Ведіть щонеділі до храму своїх діточок, дотримуйтеся Божих Заповідей і посту, в якому перебуваємо, і Божа милість буде серед вас, – промовляв на проповіді о.Андрій Сидор. Щиро вітав настоятеля і прихожан, бажав усім многоліття.

… Цими днями з цього  спілкувалася з  жителем села Борисковичі Володимиром Сидоруком. Чоловік розповів, що його односельчани теж не перестають радіти, що мудро і мирно розпрощалися з Московським Патріархатом завдяки настоятелю їх Свято-Іовського храму о. Сергієві Кравчуку. Священик зберіг громаду єдиною, як добрий вітець береже родину. 

Леся ВЛАШИНЕЦЬ.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.