Курси НБУ $ 41.81 € 49.13
Книгу про скульптора презентували… в кінотеатрі

Книга «З вами буде говорити скульптор» побачила світ у Літературній агенції «Друге дихання»

Фото Світлани Зозулі

Книгу про скульптора презентували… в кінотеатрі

Відомий громадський діяч і арт-менеджер Володимир Павлік, який також робить впевнені кроки-книги у красному письменстві, порушив стереотип у проведенні мистецьких заходів Луцька. Адже організував і провів презентацію біографічного нарису власного авторства про волинського скульптора, живу легенду нашого міста – Миколу Голованя – у приміщенні одного з сучасних мультиплексів Луцька

Книга «З вами буде говорити скульптор» побачила світ у Літературній агенції «Друге дихання» (Київ). Сама його назва є символічною для Миколи Голованя як героя і для Володимира Павліка як автора, адже вони по-новому пізнають сьогодні один одного, не зважаючи на 15 років творчої дружби, підтримки й спілкування.

Свідченням цього стали крилаті вислови, філософеми Миколи Микитовича про життя й мистецтво, які не тільки почув, а й записав його небайдужий товариш. Цікаво, що редагував їх безпосередні розмови «за кавою» ще один відомий краянин – поет і письменник Ігор Павлюк.

На презентації Володимир Павлік розповів про історію створення книги, зачитав окремі її фрагменти, а також зініціював діалог у глядацькій залі з винуватцем її появи на світ – Миколою Голованем.

Хорошим прикладом соціальної відповідальності бізнесу у сенсі підтримки мистецьких проектів став той факт, що згадане видання читач побачив за підтримки торгово-розважального комплексу «Порт City».

На презентації Володимир Павлік розповів про історію створення книги, зачитав окремі її фрагменти, а також зініціював діалог у глядацькій залі з винуватцем її появи на світ – Миколою Голованем. Його присутні бачили не тільки наживо, а й на кіноекрані – у відеосюжетах про історію спорудження й постійного вдосконалення мистецької території його незабутнього Будинку скульптора.

До слова, він не дуже полюбляє, коли його творіння називають «Дім з химерами». Адже багато викарбуваних ним образів мають людську подобу, реальних прототипів. Це, зокрема, сам автор, його родина.

 

Цікаво, що Володимир Павлік наприкінці презентації запропонував присутнім своєрідну забаву: попередньо домовившись про час, завітати на гостину до Миколи Микитовича та мимоволі відшукати шість зображень, у яких він себе увіковічнив як господар творчого обійстя. Володимир дав присутнім три підказки, а ще трьох Голованів-старших запропонував глядачам знайти самим та написати про це на його сторінку у фейсбуці за символічну винагороду.

Світлана ЗОЗУЛЯ


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.

Telegram Channel