За погрози та напади на педагогів — штрафи! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.82 € 29.80
За погрози та напади на педагогів — штрафи!

#СТОПБУЛІНГВЧИТЕЛІВ.

wcu-network.

За погрози та напади на педагогів — штрафи!

Депутати ВР зареєстрували відповідний законопроект

Верховній Раді пропонують встановити штрафи за погроз вчителям, викладачам чи науковцям до 10200 грн, за напади на них – до 20400 грн, а також відповідальність за вживання алкоголю або наркотиків у закладах освіти.

Штрафи за погроз вчителям, викладачам чи науковцям до 10200 грн, за напади на них – до 20400 грн.

Відповідний законопроект № 10214 зареєстрували 26 народних депутатів на чолі із представником БПП, головою комітету з питань науки й освіти Олександром Співаковським.

У пояснювальній записці навели низку прикладів булінгу проти вчителів і нападів на представників освітньої галузі. Автори законопроекту стверджують, що це стало “наслідком безправ’я вчителів”. Окремо виділили проблему розпиття алкоголю чи вживання наркотиків на території закладів освіти.

Так, за погрозу, образу, переслідування вчителів, викладачів та науковців (у тому числі в Інтернеті) пропонують встановити штраф 5100 грн. Якщо порушувала група осіб або повторно протягом року – 10200 грн.

За погрозу, образу, переслідування вчителів, викладачів та науковців (у тому числі в Інтернеті) пропонують встановити штраф 5100 грн.

Фізичне насильство, що не спричинило тілесні ушкодження вчителю, викладачу та науковцю, внаслідок чого могла чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого може стати приводом для штрафу 10200 грн. Якщо йдеться про групу нападників або повторне порушення протягом року – 20400 грн.

Фізичне насильство, що не спричинило тілесні ушкодження вчителю, викладачу та науковцю, внаслідок чого могла чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого може стати приводом для штрафу 10200 грн.

Якщо порушували школярі до 16 років – штраф накладатимуть на батьків.

Вживання алкоголю чи наркотиків у закладах освіти пропонують карати штрафом у сумі 10200 грн, а вдруге протягом року – штрафом в обсязі 20400 грн.

Окрім того, у законі про освіту мають намір уточнити, що вчителі, викладачі, науковці мають право на повагу до своєї особистості, честі й гідності, справедливе і шанобливе ставлення з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.

Нагадаємо, 16 січня поточного року батько одного із учнів побив вчителя фізкультури у київському ліцеї № 157. У бійку вилився конфлікт через те, що вчитель зробив зауваження учню. Вчитель фізкультури потрапив до лікарні із травмами голови та розривом легені. Нападника відправили під нічний доманій арешт. Йому оголошено підозру за ч. 1 ст. 121 КК України “Умисне тілесне ушкодження”.

Після цього випадку українські вчителі звернулися з відкритим закликом до Верховної Ради – ухвалити і впровадити ефективний механізм захисту прав та інтересів працівників освіти, в тому числі від неправомірних дій з боку батьків та учнів.

Джерело: turmetod.ucoz