Хто отримає премію імені Георгія Ґонґадзе? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.19 € 26.83
Хто отримає премію імені Георгія Ґонґадзе?

21 травня журналісту мало виповнитися 50 років.

Читомо.

Хто отримає премію імені Георгія Ґонґадзе?

Капітула відзнаки оголосила короткий список номінантів

Про це повідомляє PEN Ukraine, інформує портал Читомо. До фіналу потрапили журналісти: Вахтанґ Кіпіані, Тарас Прокопишин та Сергій Рахманін.

  • Вахтанґ Кіпіані (1971) – журналіст, публіцист, історик. Головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK. Засновник Музею-архіву преси.
  • Тарас Прокопишин (1991) – головний виконавчий директор та один із засновників медіапроекту The Ukrainians. Засновник проекту Creatives – онлайн-журналу про лідерів креативних індустрій.
  • Сергій Рахманін (1969) – перший заступник головного редактора газети  «Дзеркало тижня», автор програм «Апокриф» на радіо «НВ» та «Гра у класику» на телеканалі ZIK.

Зазначається, що до довгого списку номінантів цього року увійшов 21 український журналіст. За умовами премії, лише члени капітули мають право номінувати журналістів на її здобуття.

 Зазначається, що до довгого списку номінантів цього року увійшов 21 український журналіст.

До капітули премії Ґонґадзе цього року ввійшли: дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби «Голосу Америки» Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання «Українська правда» Олена Притула, голова Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Микола Демченко, експерт зі стратегій, керівник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи, член наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький, журналістка, перекладачка, власна кореспондентка журналу «Український тиждень» у Франції Алла Лазарева, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, журналістка, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, професор історії, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій.

Ім’я лауреата назвуть під час урочистої церемонії 21 травня. Цього дня Георгію Ґонґадзе мало виповнитися 50 років.Сума винагороди складає $3000.

Премія імені Георґія Ґонґадзе була заснована у квітні цього року. Нагорода покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому.