Дві волинські фірми потрапили у Топ-7 імпортерів свинини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.82 € 32.72
Дві волинські фірми потрапили у Топ-7 імпортерів свинини

Дві луцьких фірми потрапили у Топ-7 імпортерів.

agravery.com

Дві волинські фірми потрапили у Топ-7 імпортерів свинини

ТзОВ «Волиньтрейд» займає 3 місце, а ТзОВ «Укртрейд компані» – 7 місце у списку

Спільно з аналітиками YouControl (система для перевірки контрагентів), Agravery.com  продовжує серію публікацій про найбільших експортерів та імпортерів сільськогосподарської продукції в 2018 році. Сьогодні у фокусі виробники та ритейлери м’яса і продуктів з нього. Обсяги експорту та імпорту стосуються групи позиції 0203 УКТЗЕД – свинина.

В Україні скорочується поголів’я свиней, зменшується експорт та збільшується імпорт свинини. Cтаном на 1 квітня кількість поголів'я на 4,3% менша аніж торік. У 2018 р. було експортовано на 64,3% менше та імпортовано на 410% (!) більше свинини, ніж у 2017 р. Найбільше закуповували м’яса свиней у Німеччини, Польщі і Данії. Водночас український продукт імпортували переважно Гонконг, Грузія та В’єтнам. Лідером серед експортерів є підприємство Бориса Колеснікова ПРАТ «АПК-ІНВЕСТ» з часткою експорту майже 69%. Друге місце серед імпортерів займає ТОВ «СІЛЬПО-ФУД».

Третє місце займає ТзОВ «Волиньтрейд» з часткою імпорту по товарній групі 9,33 відсотка.

«Сіру» свинину на кордоні не перевіряє ветеринар (оскільки по документах у фурах субпродукти), виникає загроза потрапляння у продаж м'яса, що може зашкодити споживачам. Водночас не вдалось знайти документального підтвердження участі компанії в схемі.

Хто це: луцька компанія, яка веде оптову торгівлю, зокрема, м’ясом і м’ясопродуктами. Agroday писав, що це підприємство (ЄДРПОУ 39945815) в числі інших нібито заробляло на схемах «сірого» імпорту. Тобто коли під виглядом дешевого сала та субпродуктів в Україну завозять дорожче м'ясо свиней. У такому випадку держава несе чималі збитки від недоотриманого податку. «Сіру» свинину на кордоні не перевіряє ветеринар (оскільки по документах у фурах субпродукти), виникає загроза потрапляння у продаж м'яса, що може зашкодити споживачам. Водночас не вдалось знайти документального підтвердження участі компанії в схемі. Хоча фірма згадується в тексті іншої кримінальної справи. Відповідно до неї службові особи підприємства ймовірно ухилились від сплати акцизного податку під час імпорту транспортних засобів.

Сьоме місце серед імпортерів з часткою 4,66 відсотка займає ТзОВ «Укртрейд компані».

Хто це: компанія з Луцька, яка понад десять років постачає сировину м’ясокомбінатам, переробним заводам, цехам, компаніям оптової та роздрібної торгівлі. Компанія в числі інших підприємств згадується у кримінальній справі як імпортер транспортних засобів, що міг бути задіяним у схемі  ухилення від сплати податків.