У Берестечку вшанували пам'ять півсотні полонених січових стрільців, яких 100 років тому підло розстріляли поляки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 29.62
У Берестечку вшанували пам'ять півсотні полонених січових стрільців, яких 100 років тому підло розстріляли поляки

Досі боляче...

Фото: Волинська єпархія ПЦУ

У Берестечку вшанували пам'ять півсотні полонених січових стрільців, яких 100 років тому підло розстріляли поляки

Сталося це на майдані поблизу собору Святої Трійці

У Берестечку з нагоди 100-річчя від трагедії, яка сталася у цьому місті Горохівського деканату, відбулися поминальні заходи, повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

22 травня 1919 р. підрозділ Українських січових стрільців чисельністю до 50 осіб увійшов у місто. За ними прийшло польське військо. Українці, не маючи набоїв, здалися в полон. Проте поляки, всупереч правилам ведення війни, розстріляли військовополонених на майдані поблизу собору Святої Трійці.

Українці, не маючи набоїв, здалися в полон. Проте поляки, всупереч правилам ведення війни, розстріляли військовополонених на майдані поблизу собору Святої Трійці.

Настоятель цього храму священик Микола Качмар відслужив панахиду на місці розстрілу січових стрільців перед пам’ятним знаком та на міському кладовищі – на братській могилі, де вони поховані.

Також молитовно згадали про двох священнослужителів, які свого часу піклувались, аби пам’ять про цю подію не згасла. Один, протоієрей Іоан Нікольський, який починав будівництво Свято-Троїцького собору, відспівав загиблих та опікувався їх могилою. Інший, священик Пилип Романюк (УАПЦ) – встановив на могилі пам’ятний знак та доглядав за нею. На їхніх могилах теж відслужили панахиду.