Курси НБУ $ 41.82 € 48.80

ЗА ТЕПЛО ДО НОВОГО РОКУ ПЛАТИТИМЕМО СТІЛЬКИ Ж

Тарифи на теплопостачання в Луцьку не покривають собівартості наданих послуг, тож для нормальної роботи державного комунального підприємства “Луцьктепло” їх необхідно збільшити на 30-35 відсотків...

Олександр ПИРОЖИК

Тарифи на теплопостачання в Луцьку не покривають собівартості наданих послуг, тож для нормальної роботи державного комунального підприємства “Луцьктепло” їх необхідно збільшити на 30-35 відсотків.

Однак увести в дію нові тарифи вдасться не раніше 1 грудня ц.р., тобто, реально сплачувати за ними лучани розпочнуть уже після Нового року. Про це повідомив під час засідання прес-клубу “Луцьк європейський” директор ДКП “Луцьктепло” Анатолій Лучко.
Аналіз результатів фінансово-господарської діяльності підприємства за 8 місяців поточного року показав, що надходження від реалізації послуг із централізованого теплопостачання не покривають витрат підприємства. Зокрема, тарифи на опалення відшкодовано лише на 89 відсотків їх собівартості, на підігрів води — на 76. Очікувані збитки ДКП “Луцьктепло” від такого “господарювання” на кінець року сягнуть 2,5 мільйона гривень.
— І це при тому, що вийшла урядова постанова про недопустимість збитковості комунальних підприємств, — розводить руками пан Лучко. — Виходить, що я порушник закону в особливо великих розмірах, завтра на мене можна заводити кримінальну справу?..
Заступник директора з економічних питань ДКП “Луцьктепло” Мар’яна Ярчук навела конкретні розрахунки. Cтруктура тарифу на теплову енергію така: газ — 39 відсотків, електроенергія — 10, заробітна плата — 14, ПДВ — 17, прибуток — 7, інші обов’язкові платежі — 6 відсотків. Із січня 2004 року, коли були затверджені діючі тарифи, паливно-мастильні матеріали зросли удвічі, електроенергія — на 26 відсотків, вода — на 20 відсотків, очікування зростання ціни на газ — у 2-3 рази...
З огляду на все це підприємства теплоенергетики змушені приводити тарифи у відповідність до їх реальної вартості. Зокрема економісти ДКП “Луцьктепло” пропонують збільшити тарифи: на опалення — з 1,72 до 2,44 гривні за квадратний метр житлової площі; на підігрів води — з 3,60 до 4,75 гривні за кубометр води; за 1 Гкал теплоенергії — з 81,90 до 100,13 гривні. Проектні цифри будуть направлені для отримання висновків контролюючих служб у цінову інспекцію та Антимонопольний комітет, а приблизно через місяць винесені на громадські слухання.
Для того, аби запобігти політичним спекуляціям щодо встановлення нових тарифів, представники ДКП “Луцьктепло” навели порівняльні цифри вартості подібних послуг в інших містах України. Для прикладу, у Рівному послуги на опалення і підігрів води складають відповідно 2,40 і 4,32 гривні, Вінниці — 2,35 і 4,85 гривні, Донецьку — 2,54 і 6,63 гривні, Чернівцях — 2,36 гривні, гаряча вода взагалі не подається.
Telegram Channel