Історія ЗАТ “Волинський шовковий комбінат” корінням сягає 80-их років минулого століття, коли був зведений Луцький шовковий комбінат. На зорі своєї діяльності він вважався одним з найбільших текстильних підприємств колишнього СРСР...
Історія ЗАТ “Волинський шовковий комбінат” корінням сягає 80-их років минулого століття, коли був зведений Луцький шовковий комбінат. На зорі своєї діяльності він вважався одним з найбільших текстильних підприємств колишнього СРСР.
У 1994 році за наказом Держкомітету України з легкої промисловості було утворене ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс”. Найбільший пакет акцій придбали американські фірми “МЖЛ-Корпорейшн” та “Політекс-Корпорейшн” – 24 та 25 відсотків, державна частка становила 26,22 відсотка. Серед причин кризи підприємства – невиконання інвестиційних зобов’язань основних власників, невдала реструктуризація та інфляційні процеси. І з 2002 року кілька разів міняється форма власності підприємства, на його базі утворюються нові товариства, зокрема ЗАТ “Волинський шовковий комбінат”. З цього часу відбувається скорочення виробництва, зростають борги із заробітної платні працівникам. 21 вересня близько 50 представників підприємства прийшли до обласної державної адміністрації зі скаргами про невиплату заробітної плати. На підтвердження своїх слів, працівники принесли розрахунки за останні місяці. Суми, які призначались до виплати, були мізерними. На зустріч з колективом підприємства вийшов Володимир Кец, начальник головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи облдержадміністрації. Він пообіцяв особисто відвідати підприємство, оглянути роботу цехів та зустрітись з керівництвом. І ось цими днями на ЗАТ „Волинський шовковий комбінат” відбулись збори трудового колективу за участю представників облдержадміністрації, обласних установ і організацій. Працівники скаржились на заборгованість, мізерні виплати і на невизначеність щодо подальшої долі підприємства. На це виконуючий обов’язки голови правління підприємства О.А. Кропива повідомив, що борги за червень-липень цього року погашені, заборгованість зменшилась майже удвічі. Щодо діяльності ЗАТ „Волинський шовковий комбінат” сказав: — Підприємство перетворюється у ткацько-оздоблювальну фабрику, адже конкурувати з китайськими і турецькими виробниками неможливо. Відповідно відбудеться скорочення працівників – прядильного виробництва не буде зовсім, на підприємстві залишиться до 400 осіб. — Причому втручання влади не може змінити цей процес, адже підприємство є закритим акціонерним товариством, де немає державної частки, — додала начальник територіальної державної інспекції праці області Наталія Сафонова. На численні скарги людей Володимир Кец порекомендував створити ініціативну групу на підприємстві, яка захищатиме інтереси працівників, та ставати на облік у центр зайнятості. Прес-служба облдержадміністрації.