Курси НБУ $ 39.67 € 42.52
Ягоди з Вінниччини, Закарпаття та Полтавщини заморожують... у Маневичах

Ягідка підстрибує на конвеєрній стрічці і морозом її огортає з усіх боків рівномірно.

Волинський ОЦЗ

Ягоди з Вінниччини, Закарпаття та Полтавщини заморожують... у Маневичах

У четвер, 20 червня, одним із пунктів робочого візиту директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка Маневиччиною було відвідування найбільшого роботодавця району – корпорації Polko Group, що має закордонні інвестиції. До її складу належать ще три товариства: ТзОВ «Біопол», «Агрофрукт» ЛТД, «Волиньфрукт». Аби укомплектувати топового працедавця фаховим персоналом, керівник обласної служби зайнятості спільно з колегами: начальником відділу організації надання послуг роботодавцям ВОЦЗ Оксаною Мерідою, директором Маневицької районної філії ВОЦЗ Юрієм Корольчуком і керівником профільного відділу Аллою Корольчук зустрілися з генеральним директором та співзасновником корпорації Polko Grop Славоміром Полковським та директором із виробництва Іриною Мартинюк.

Директор з виробництва презентувала гостям саме виробництво. Тож на власні очі фахівцям служби зайнятості вдалося побачити повний процес замороження ягоди: від лінії для очищення й миття до сортування (до слова, кожна ягідка проходить дванадцять етапів перевірки) й повного замороження. За словами пані Ірини, на виробництві активно працюють над логістикою, підтримкою місцевого населення та розробками – вигадали навіть спеціальну тару для транспортування з твердим дном. Тож фрукти приймають лише у ній. Є на виробництві й лабораторія, де перевіряють вміст солоду. А за європейськими стандартами це від восьми бріксів (одиниця виміру – авт.). Заморожують продукти у системі флуїдизації – ягідка підстрибує на конвеєрній стрічці і морозом її огортає з усіх боків рівномірно. Для повного замороження достатньо дванадцяти хвилин, а «за бортом» – мінус 22. Що ж, не позаздриш працівникам за устаткуванням, адже робоче місце вкрите кригою, коли у віконце заглядає сонце зі своїми плюс 32! Проте вони не скаржаться. Роботодавець забезпечує їх необхідним термостійким одягом, взуттям, а гарячий чай – норма! Працюють у дві зміни, за необхідності – у три. При цьому отримують гідну оплату праці.

У сезон на підприємстві працює 271 особа. Ягоди закупляють як на Волині, так і у Вінницькій, Закарпатській та Полтавській областях. Аби вони не втрачали смакові якості, придбали фури з холодильною установкою. Проте підприємець зацікавлений у розширенні співпраці саме з місцевими агровиробниками.

Як зазначила директор з виробництва, минулого року фахівці Маневицької районної філії ВОЦЗ допомогли укомплектувати 25 вакансій. Нині роботодавець розглядає можливість працевлаштувати на сезон студентів за спеціальностями лаборанти-мікробіологи, слюсар-ремонтник, навантажувачі та вантажники. Це в перспективі слугуватиме для них хорошим стартом у професійній кар'єрі.

У сезон на підприємстві працює 271 особа. Ягоди закупляють як на Волині, так і у Вінницькій, Закарпатській та Полтавській областях. Аби вони не втрачали смакові якості, придбали фури з холодильною установкою. Проте підприємець зацікавлений у розширенні співпраці саме з місцевими агровиробниками.

Інвестиційне підприємство фактичну діяльність провадить у смт Маневичі та спеціалізується на переробці ягід (малина, полуниця, чорниця) та грибів, а також організовує підтримку власників особистих селянських господарств у їх вирощуванні. Зокрема, фахівці підприємства надають консультаційні та дорадчі послуги.

«Наші потужності – від трьох тисяч тонн ягід, фруктів та понад тисяча тонн дикорослих грибів на рік. Значну частину експортуємо до Європи. Наша продукція сертифікована, згідно з органічними стандартами ЄС і США ще у 2003 році», – розповідає польський інвестор. Із розмови дізнаємося, що на виробництві відбулася модернізація устаткування, що дало можливість наростити виробничі потужності, а відповідно – нестачу кадрів. Нині підприємство потребує технологів, які спеціалізуються на ягодах та грибах, а ще електриків зі спеціальними допусками роботи на устаткуванні з хімічними речовинами. «На жаль, у нас нема навчальних закладів, які готують, приміром, мікробіологів, – констатує Ірина Мартинюк. – А нам їх, ох як не вистачає!»

Своєю чергою, Роман Романюк запропонував провести діалог із керівниками навчальних закладів, аби обговорити алгоритм підготовки таких фахівців. «Ми готові навчити безробітних під ваші потреби», – резюмував директор.

Джерело: Волинський ОЦЗ
Telegram Channel