Українські спецпризначенці отримали сертифікат НАТО - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
Українські спецпризначенці отримали сертифікат НАТО

Вітчизняні силовики підвищують рівень підготовки.

Еспресо

Українські спецпризначенці отримали сертифікат НАТО

140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force, або NRF)

Українська частина вперше в історії з країни не НАТО пройшла сертифікацію як Сили швидкого реагування НАТО (СШР НАТО).

Спецпризначенці пройшли відповідні іспити у Литві від західних колег.

Про це повідомляє Український мілітарний портал, передає «Еспресо».

Спецпризначенці пройшли відповідні іспити у Литві від західних колег.

NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.

Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада.

Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.