Очільник Української греко-католицької церкви проситиме у Папи Римського статус патріархату - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.48 € 26.42
Очільник Української греко-католицької церкви проситиме у Папи Римського статус патріархату

Парафіянами УГКЦ вважають себе 8,8% українців. 

Прес-служба УГКЦ

Очільник Української греко-католицької церкви проситиме у Папи Римського статус патріархату

Розмова глави УЦКЦ та Папи Римського відбудеться на початку липня під час зустрічі в Римі

За словами Блаженішого Святослава, греко-католики України давно мають фактичний патріархат.

Про це він розповів Святослав в інтерв'ю Релігійно-інформаційній службі, передає «24 канал».

Ми кажемо, що патріархат будується, бо він не дається, а його визнають. З нашого боку ми робимо все для того, щоб функціонувати як патріарша Церква.

«Наш спосіб впорядковувати душпастирське життя відповідає способу існування саме патріарших структур. І ми самі вчимося так жити»,
– сказав глава УГКЦ і додав, що Папа Франциск загалом підтримує цей устрій.

«Ми не беремо миро з Ватикану чи будь-де. Глава Церкви освячує миро у Києві, а потім воно розходиться по світу. І всіх дітей, яких хрестять у будь-якій частині світу, помазують миром, яке було посвячене в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві. Так не було завжди, бо були різні обставини, однак це частина нашого партикулярного права», – розповів Святослав.

Він зауважив, що на сьогодні зроблено вже багато для визнання за українськими греко-католиками їхнього власного патріархату. Проте кінцеве рішення залежить від Ватикану.

«Тому ми кажемо, що патріархат будується, бо він не дається, а його визнають. З нашого боку ми робимо все для того, щоб функціонувати як патріарша Церква. А питання визнання (не створення чи проголошення) – це питання, яке належить до рішення Вселенського Архієрея», – резюмував глава УГКЦ.