Домовилися, як здешевити будівництво школи у Стобихівці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.95 € 30.40
Домовилися, як здешевити будівництво школи у Стобихівці

Уже до кінця цього тижня освітяни дадуть свої пропозиції проектній організації.

voladm.gov.ua

Домовилися, як здешевити будівництво школи у Стобихівці

Тимчасово виконуючий обов`язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук зустрівся з ініціативною групою батьків, аби обговорити можливі варіанти здешевлення проекту по будівництву школи у селі Стобихівка Камінь-Каширського району

До обговорення долучилися будівельники, проектанти, освітяни, інформує Волинська ОДА.

— Сьогодні ми створюємо дорожню карту будівництва школи. Однозначно, ми маємо оптимізувати проект відповідно до спроможності бюджету. Є декілька варіантів як це зробити – ми повинні сьогодні це визначити, аби почати будівництво за два-три тижні, – зазначив Олександр Олексійович.

За його словами, нині ведуть перемовини з організацією, що виграла тендер на будівництво. Зокрема, йдеться про домовленість укласти договір субпідряду з волинською будівельною фірмою «Житлобуд-2», яка має чималий досвід зведення навчальних закладів в регіоні. Разом з тим, комунальне підприємство «Волиньпроект» корегуватиме наявний проект, аби досягти здешевлення вартості та оптимізації приміщень.

Розраховуємо на те, що школа буде  дев`ятирічною, а не І-ІІІ ступенів. Також, оскільки батьки категорично відмовилися від навчання у дві зміни, збільшуємо наповнюваність класів – до 30-35 учнів.

Після обговорень з батьками та фахівцями Олександр Киричук озвучив найоптимальнішу пропозицію, на яку пристали й батьки, й будівельники, й освітяни:

—  Школу будемо будувати одноповерхову, замість двоповерхової, адже облаштування ліфтів є обов`язковим та дороговартісним (близько 20 мільйонів гривень) елементом. Окрім того, розраховуємо на те, що школа буде  дев`ятирічною, а не І-ІІІ ступенів. Також, оскільки батьки категорично відмовилися від навчання у дві зміни, збільшуємо наповнюваність класів – до 30-35 учнів. Це основні зміни, – резюмував Олександр Олексійович.

Отож, вже до кінця цього тижня освітяни дадуть свої пропозиції проектній організації. А після корегування проекту, яке триватиме два-три тижні, почнеться будівництво.