Видання волинського музею стало переможцем конкурсу «BookForum Best Book Award-2019» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 30.00
Видання волинського музею стало переможцем конкурсу «BookForum Best Book Award-2019»

Більшість артефактів дослідження були експоновані у виставковому проекті "Герметичне коло Карла Звіринського" Музею сучасного українського мистецтва у Луцьку.

bookforum.ua

Видання волинського музею стало переможцем конкурсу «BookForum Best Book Award-2019»

Наукова монографія написана на основі виставки в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків отримала візнаку

Про це повідомляє "Форум видавців".

Цьогоріч участь у конкурсі взяли 104 видавця-учасника. Книжок для розгляду було надіслано 465. Найбільш конкурентними стали такі номінації: Non-fiction, Сучасна українська проза та Література для дітей від 6-12 років. Конкурсні видання одночасно розглядалися на засіданнях малих журі у трьох містах: Львові, Києві та Харкові. Після чого велике журі у Львові обрало найкращі книжки Форуму видавців з-поміж відібраних. Окрім гран-прі та 17 переможців, достойні книжки були відзначені спеціальними та персональними відзнаками.

У номінації "Наукова література" перемогла книжка Богдан Мисюги «Герметичні кола Карла Звіринського», видана під егідою Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

В альбомі-монографії вперше системно висвітлена діяльність одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х - "Герметичного кола Карла Звіринського", творчість його учасників на фоні художніх процесів України та світу. Вперше зібрані в єдиному науковому контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Олександри Цегельської, Івана Марчука, Петра Грицика, Петра Марковича. Цитати з інтерв'ю, таблиці та конспекти лекційних занять відкривають правду про діяльність його "підпільної академії" та сутність творчого методу самого Вчителя.

Мало експонована в Україні мистецька спадщина Карла Звіринського і його учнів ілюструє також естетичне протиріччя мистецької України 1960-х, де актуальний мистецький процес відбувався поза офіційною культурою.

Мало експонована в Україні мистецька спадщина Карла Звіринського і його учнів ілюструє також естетичне протиріччя мистецької України 1960-х, де актуальний мистецький процес відбувався поза офіційною культурою. Це наукове видання ілюструє один із етапів фундаментального дослідження науково-дослідного сектору Львівської національної академії мистецтв про некласичну візуальну культуру України ХХ-ХХІ ст.

Більшість артефактів дослідження були експоновані у масштабному виставковому проекті "Герметичне коло Карла Звіринського" (29.03-2.06.2019) у межах дослідницької платформи "Генеза" Музею сучасного українського мистецтва у Луцьку. В альбомі використані репродукції творів із родинних колекцій художників у Львові, с. Івано-Франковому, Нью-Йорку; зі збірок Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького та Українського музею у Нью-Йорку.