У Львові відкрили дім-музей художника Івана Труша з портретом, через який посварилися з Лесею Українкою - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.13 € 30.72
У Львові відкрили дім-музей художника Івана Труша з портретом, через який посварилися з Лесею Українкою

Найбільший скарб у цьому музеї – оригінали полотен Івана Труша.

Фото з вільних джерел

У Львові відкрили дім-музей художника Івана Труша з портретом, через який посварилися з Лесею Українкою

Після року ремонту відкрили Художньо-меморіальний музей Івана Труша. Цілком оновили й експозицію. Відтепер там удвічі більше оригіналів та особисті речі художника

Затишну віллу Іван Труш спорудив у 1910 році на ті часи на околиці Львова у районі Францівка. Там художник прожив близько 30 років, повідомляє Zaxid.net.

«У родині було 4 дітей і тому потрібно було таке комфортне помешкання. Особливістю цієї вілли є велике вікно майстерні, бо саме тут художник створив більшість своїх шедеврів», – розповідає наукова працівниця музею Наталія Сидор.Д отепер зберегли сад, що посадив Іван Труш.

«Окрасою саду є гірська сосна, яка донині тішить відвідувачів музею і яка дала чимало мотивів для робіт художника. Всі відомий цикл «Квіти» був теж написаний, здебільшого, у цьому саду», – показує рослини Наталія Сидор.

«На першому поверсі мешкала родина художника. В першій кімнаті була кухня, а далі йшли дві кімнати, в яких жили діти і Іван Труш із Аріадною», – веде всередину вілли завідувачка музею Роксоляна Козак.

 

Виставили і портрет Лесі Українки, через який художник із письменницею посварилися.

Дружина Аріадна була донькою Михайла Драгоманова, двоюрідною сестрою Лесі Українки і саме вона була музою художника.

«Ми виставили дуже романтичний портрет Аріадни. З ним пов’язана ціла історія. Коли подружжя Трушів поверталося після відвідин театру і їхали у вечірньому трамваї, художник милувався обличчям своєї коханої, запам’ятав той образ і потім переніс його на полотно», – розповідає Роксоляна Козак.


Романтичний портрет дружини Аріадни. 

Експозицію доповнили мультимедійним екраном. Але найбільший скарб у цьому музеї – оригінали полотен Івана Труша. Після ремонту їх тепер удвічі більше і нині тут сотня найкращих картин із різних серій: подорожі Гуцульщиною, Єгиптом, Італією, квіти, портрети.

«В одній із кімнат зібрані краєвиди із Києва, Наддніпрянщини, славнозвісні види на Дніпро. Тут автентичні меблі, п’єци. Все ми намагалися показати так, як воно було в цій кімнаті. А тут було надзвичайно галасливо, бо ж 4 дітей, треба було їх всіх десь покласти спати і всіх розмістити», – каже Роксоляна Козак.

Виставили і портрет Лесі Українки, через який художник із письменницею посварилися. На другому поверсі вілли зберегли майстерню. З особистих речей – мольберт і палітра Труша, його капелюх, фарби.