Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Рівно 23 роки тому збірна України з футболу вперше перемогла суперника найвищого рівня

Славного лупня ми їм тоді дали!

З Києва битими поїхали португальці

5 жовтня 1996 року збірна України у відборі до Кубка світу-1998 перемогла збірну Португалії – 2:1 . Гра проходила в Києві.

Португальці вважалися явними фаворитами. І хоч вони першу гру звели унічию зі збірною Вірменії в Єревані, а українці на виїзді зуміли обіграти Північну Ірландію, саме підопічні тренера Артура Жоржі більше говорили про перемогу напередодні гри, нагадує Gazeta.ua.

Тренери українців – Сабо й Буряк були не проти нічиєї. Однак розуміли – щоби її досягти, треба вибудувати міцну оборону.

Нашим пощастило вже на 5 хвилині. Геннадій Зубов сильно ударив із правого флангу, м'яч зачепив когось із захисників, а голкіпер Вітор Байя не зумів зафіксувати його. Першим на добиванні був Попов із "Шахтаря" 1:0.

Ну що ж, нічия – пристойний рахунок

Португальці відповіли шквалом атак. Дива у воротах творив голкіпер "Чорноморця" Олег Суслов. Мав шанс і Сергій Ребров, але арбітр не повівся на його картинне падіння в карному майданчику гостей.

У другій половині гри ситуація не змінилася: Португалія насідала, Україна з останніх сил відбивалася. Ми не витримали на 83-ій хвилині. Навіс, боротьба захисників і точний більярдний удару кут від Жоао Пінту – 1:1.

Однак Олег Лужний протягнув м'яч на фланг, точно віддав пас на Гусейнова, той – на Максимова. Юрій обвів Байю точним ударом у дев'ятку – 2:1.

Португальці підхопили м'яч і мерщій побігли встановлювати його в центрі поля. Так спішили вирвати перемогу. За інерцією гості провели кілька атак.

"Ну що ж, нічия – пристойний рахунок", – підсумував покійний нині коментатор Сергій Дерепа.