Фермер за власні гроші відреставрував старовинну церкву - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.09 € 30.69
Фермер за власні гроші відреставрував старовинну церкву

Таким був храм до реставрації.

agronews.ua

Фермер за власні гроші відреставрував старовинну церкву

Він витратив на це 5 мільйонів гривень

Кілька років тому фермер Микола Мотузюк із села Мала Ростівка, що на Вінниччині розпочав реставрацію Покровської церкви XVIII століття. Зараз роботи майже закінчені. Всього фермер витрати 5 млн грн власних коштів на відбудову споруди. Про це повідомляють Агроньюз з посиланням на fakty.ua.

Церква перебувала в жалюгідному стані — напіврозвалені діряві склепіння, прогнила підлога. На ній навіть виросли дерева. Храм закрила радянська влада після Другої світової війни. Використовувала його як склад для хімікатів. Після розвалу СРСР церква чверть століття залишалася практично без господаря. Поки за її реставрацію не взявся Микола Мотузюк.

Церква перебувала в жалюгідному стані — напіврозвалені діряві склепіння, прогнила підлога. На ній навіть виросли дерева.

«У селі з покоління в покоління передавалося надання, що це козацька церква. Вона повністю зроблена з дуба. Частина старовинних конструкцій прийшла в непридатність. Але ми не поспішали замінювати їх новими — по можливості відновлювали. На сьогоднішній день будівля храму приведено в первинний вигляд. Відновлено богослужіння, люди принесли з дому старовинні ікони. На реставрацію храму вже витрачено близько 5 млн грн гривень. А потрібно ще. Потрібно завершити роботу над іконостасом, упорядкувати територію», — повідомив Микола Мотузюк.