Ігор Лікарчук розповів, чи потрібні шкільні олімпіади - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 33.84
Ігор Лікарчук розповів, чи потрібні шкільні олімпіади

Державно-монівські олімпіади як рудимент совкової системи освіти давно повинні піти в небуття.

Освіта

Ігор Лікарчук розповів, чи потрібні шкільні олімпіади

Екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти глибоко переконаний, що шкільні, районні, обласні і т. ін. олімпіади з основ наук менш за все потрібні людям, особливо тим, хто вимушений брати участь у двох-трьох чи навіть шести олімпіадах

Найбільше вони потрібні тим, хто ці олімпіади організовує та проводить. Причини цієї потрібності давно відомі, інформує Освіта.

Також вони потрібні місцевим освітнім начальникам, вчителям і директорам шкіл - для рейтингу. Бо першим, якщо такі рейтинги не будувати, то нічим буде займатися, а другим - доказувати тим же начхальникам, що вони щось роблять. Хоч насправді та робота ні про що не свідчить.

Олімпіади як рудимент совкової системи освіти давно повинні піти в небуття. Олімпіади мають проводити університети. За власні кошти. Якщо хочуть знайти «свого» студента.

І трішки олімпіади потрібні деяким батькам: авось у майбутньому допоможуть у вступі їхнього чада/чуда до якогось університету.

А тепер виникає узагальнене питання: «То для чого ці олімпіади потрібні взагалі?» Та ще і з солідними бюджетними видатками на їхнє проведення?

Вважаю, що державно-монівські олімпіади як рудимент совкової системи освіти давно повинні піти в небуття. Олімпіади мають проводити університети. За власні кошти. Якщо хочуть знайти «свого» студента. А якщо не хочуть, то такий «університет» також чекає небуття. Уже незабаром.