Біля посольства Польщі в Києві влаштували акцію на підтримку затриманого Мазура - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 30.51
Біля посольства Польщі в Києві влаштували акцію на підтримку затриманого Мазура

Заступник спікера польського Сейму Малгожата Гошевська закликала українців до спокою - видавати Мазура ніхто не збирається.

lb.ua

Біля посольства Польщі в Києві влаштували акцію на підтримку затриманого Мазура

Польська влада запевнила, що українця в Росію не видадуть

У Києві біля посольства Польщі влаштували акцію на підтримку затриманого на кордоні Ігоря Мазура (Тополі), одного з лідерів УНА-УНСО і співробітника секретаріату омбудсмена України. Як повідомляє кореспондент LB.ua, близько 200 чоловік прийшли до дипломатичного представництва Польщі із закликом якомога швидше відпустити Мазура.

Тим часом заступник спікера польського Сейму Малгожата Гошевська закликала українців до спокою - видавати Мазура ніхто не збирається.

«Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Польщею міжнародних угод і зобов'язань. Цивільний активіст і ветеран війни на Донбасі, у Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був занесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу. Це наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти», - йдеться у фейсбуці віцеспікера.

Близько 200 чоловік прийшли до дипломатичного представництва Польщі із закликом якомога швидше відпустити Мазура. 

«Польща зробила те, що мала зробити. Вона затримала людину, яка фігурує в реєстрі. Але – для з'ясування ситуації. Ми вже багато знаємо. І я запевняю вас, що дорога в Росію не є відкритою», - написала Гошевська. 

Нагадаємо, що Мазура затримали за запитом Росії на пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ на україно-польському кордоні 9 листопада. РФ звинувачує українця в тому, що він нібито в 1994-2000 роках брав участь у складі озброєного формування в бойових сутичках з федеральними силами на території Чечні. У результаті загинули й були тяжко травмовані кілька російських військовослужбовців.


«Бути катівським попихачем - ганьба для шляхтича!»
 

«Просимо дружню Польщу повернути додому захисника України Ігоря Мазура!»

«Польща, ти на боці путінської ФСБ?»