На Ковельщині селяни спохопилися: давайте нам землю! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 30.51
На Ковельщині селяни спохопилися: давайте нам землю!

Коли ухвалили закон про продаж землі (за основу), то поліщуки почали думати про паї.

shepvisnyk.com.ua

На Ковельщині селяни спохопилися: давайте нам землю!

У двох селах Ковельщини люди не подбали про свої земельні паї

Заступник голови Ковельської райдержадміністрації Аркадій Степанюк, голова районної ради Андрій Броїло цими днями побували на сходах мешканців сіл Світле та Ситовичі Поворської ОТГ, на яких обговорювали тему розпаювання земельних часток (паїв), повідомив відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату Ковельської райдержадміністрації.

Ініціатором зборів був депутат Поворської сільської ради Олександр Рибак, який під час зустрічей, що почергово відбувалися у клубних установах обох сіл, окреслив суть проблеми: більшість тутешніх жителів із невідомих причин так і не скористалися правом на земельний пай.

Колись більшість селян відмовилися від земельних часток (паїв). Окрім того, через невелику кількість людей, які виявили бажання скористатися відповідним правом, не було зроблено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок. 

Заступник керівника ОТГ Михайло Поліщук зробив екскурс у час, коли відбувалося розпаювання земель колективних сільськогосподарських господарств, зачитав протоколи відповідних зборів і виявилося, що на тому етапі більшість селян відмовилися від земельних часток (паїв). Окрім того, через невелику кількість людей, які виявили бажання скористатися відповідним правом, не було зроблено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Очільники ОТГ зв’язувалися із проектною організацією, аби з’ясувати вартість цих робіт та суму коштів для виготовлення технічної документації, тож повідомили селянам ці дані. Вони обіцяють частину коштів для оплати послуг проектантів виділити з бюджету громади. Людям розповіли про алгоритм дій з метою набуття права власності на земельну ділянку