Кількість Матерів-героїнь на Рівненщині перетнула позначку в 20 тисяч - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
Кількість Матерів-героїнь на Рівненщині перетнула позначку в 20 тисяч

Найбільше почесних звань отримали жінки із північних Рокитнівського, Володимирецького, Березнівського і Сарненського районів.

ФОТО: Орден "Мати-героїня"

Кількість Матерів-героїнь на Рівненщині перетнула позначку в 20 тисяч

Почесне звання «Мати-героїня» отримали 847 українських жінок, найбільше серед них рівнянок - 129.

Відповідний указ на сайті Президента України з'явився у вівторок, 10 грудня. Указом відзначені багатодітні матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, створили належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку.

Подібні звання присвоюються періодично із 2004-го року, коли започаткували цю державну нагороду, щороку нею відзначали від кількох сотень до кількох десятків тисяч жінок.

Найбільше почесних звань отримали жінки із Полісся, а саме з північних Рокитнівського, Володимирецького, Березнівського і Сарненського районів.

Указом Президента України від 25 грудня 2007 року встановлено таким жінкам одноразову винагороду.

Працівниця пресслужби Рівненської ОДА Тетяна Панасюк уточнила, що йдеться про винагороду у розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, - це 19 тисяч 210 гривень. За її словами, традиційно найбільше почесних звань отримали жінки із Полісся, а саме з північних Рокитнівського, Володимирецького, Березнівського і Сарненського районів.

Поодинокі нагороди дістануться матерям із південних районів. Після указу Володимира Зеленського кількість «матерів-героїнь» на Рівненщині перетнула позначку у 20 тисяч. Конкурентами є Волинь, Закарпаття, Київщина, повідомляє Рівне. Суспільне.