Білий дім після скандалу з Україною звузив коло з доступом до дзвінків Трампа - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.72 € 27.21
Білий дім після скандалу з Україною звузив коло з доступом до дзвінків Трампа

Розмови Трампа із Зеленським обговорював весь світ.

AFP

Білий дім після скандалу з Україною звузив коло з доступом до дзвінків Трампа

Cтарші помічники президента США Дональда Трампа ще більше обмежили кількість чиновників адміністрації, яким дозволено слухати телефонні дзвінки президента з іноземними лідерами

Cтарші помічники президента США Дональда Трампа ще більше обмежили кількість чиновників адміністрації, яким дозволено слухати телефонні дзвінки президента з іноземними лідерами. Як повідомляє «Європейська правда», про це заявили джерела CNN.

Доступ до стенограм телефонних розмов Трампа зі світовими лідерами також тепер поширюється на набагато меншу групу людей всередині Білого дому, кажуть джерела в адміністрації.

До них допускають лише найвищих помічників президента і забороняють слухати деяким службовцям вищого та середнього рівня.

«Ніхто не допускається до дзвінків», - заявив чиновник Білого дому, описуючи нові зусилля з обмеження доступу до розмов. До них допускають лише найвищих помічників президента і забороняють слухати деяким службовцям вищого та середнього рівня

Раніше в адміністрації Трампа, а також за часів минулих президентів, більшій кількості чиновників було дозволено слухати телефонні дзвінки з іноземними лідерами. Це були помічники, що мають спеціальні знання щодо країн, до яких телефонують, або посадові особи, орієнтовані на питання, що обговорюються під час розмови.

Тепер, коли президент спілкується по телефону зі світовими лідерами, до нього приєднується лише кілька інших осіб, призначених Трампом на найвищий рівень адміністрації, кажуть численні чиновники Білого дому.

Доступ обмежили деяким кар'єрним чиновникам та співробітникам, чиї посади передбачали нотування та редагування можливої ​​стенограми розмов з метою пояснення, що було сказано. 

Список, підписаний радником з національної безпеки Робертом О'Браєном, який часто приєднується до дзвінків разом із ротаційним складом чиновників, включає його заступника Метта Поттінгера, державного секретаря Майка Помпео, виконуювача обов'язків начальника апарату Міка Малвані та його заступника Роба Блера.

Радник віцепрезидента Майка Пенса генерал-лейтенант Кіт Келлог часто є єдиним представником офісу Пенса.

Доступ обмежили деяким кар'єрним чиновникам та співробітникам, чиї посади передбачали нотування та редагування можливої ​​стенограми розмов з метою пояснення, що було сказано.

Нововведення, схоже, запровадили після скандалу довкола розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. Трампа звинувачують в тому, що він тиснув на Зеленського з метою залучити його до допомоги в боротьбі проти політичного суперника Трампа Джо Байдена.