Курси НБУ $ 44.71 € 51.71

НЕВЕСЕЛІ ПРИГОДИ НОВОРІЧНОЇ НОЧІ

У новорічну ніч та перші дні 2006-ого в обласному центрі, наприклад, для збереження спокою було задіяно майже втричі більше працівників міліції, ніж у звичайні дні...

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

У новорічну ніч та перші дні 2006-ого в обласному центрі, наприклад, для збереження спокою було задіяно майже втричі більше працівників міліції, ніж у звичайні дні.

Перед виходом на службу начальник Луцького міськвідділу внутрішніх справ полковник міліції Микола Шкуропат звернувся до особового складу з проханням бути доброзичливими і не надто суворими та вимогливими, навіть до тих, хто, можливо, випив трохи зайвого, але не порушує громадського порядку. Відповідальний черговий відділення державтоінспекції Луцького МВВС старший лейтенант міліції Микола Ткачук першого січня не без задоволення повідомив, що в новорічну ніч не трапилось в місті жодної автопригоди. Остання була зареєстрована ввечері 31-ого грудня, коли автомобіль «Ауді-100» на проспекті Молоді травмував жінку-пішохода. На жаль, уже наступної доби, тобто о другій годині ночі другого січня, у місті трапилась жахлива дорожньо-транспортна пригода. На вулиці Львівській автомобіль «Фольксваген» на великій швидкості з’їхав з проїжджої частини дороги і врізався в електроопору — водій іномарки і його пасажир загинули.
Майже всю новорічну ніч не припинялись телефонні дзвінки у черговій частині Луцького міського відділу внутрішніх справ. Власне, почали вони надходити сюди ще до опівночі, коли у місті розбушувалась петардова канонада. Обурені лучани, а це здебільшого пенсіонери, хворі люди, скаржились, що не мають спокою, що віконні шибки трясуться від вибухових хвиль. З цього приводу по лінії зв’язку «02» надійшло декілька сотень дзвінків.
Ще до початку святкової вечері два повідомлення про потерпілих надійшло з приймального відділення Луцької міської клінічної лікарні. Спочатку з побоями голови і обличчя сюди доставили дівчину, котру за якусь провину відлупцювала її знайома. А потім з підозрою на струс головного мозку госпіталізували молодого чоловіка, якого побили в готелі «Лучеськ».
Людно після опівночі було на Театральному майдані обласного центру. Чимало жителів міста сім’ями зустрічали Новий рік біля головної ялинки Луцька. Зрозуміло, що багато з них прийшло сюди зі своїми спиртними напоями та закускою. А вже після першої години ночі на площі взагалі стало тісно. Заступник начальника міськвідділу внутрішніх справ з громадської безпеки підполковник міліції Валентин Шпак розповів, що конфлікти і потасовки, котрі іноді виникали, відразу ж «гасились» правоохоронцями, які несли тут службу в цивільній формі. Як правило, ініціаторами «з’ясування стосунків кулаками» були 13-15-річні підлітки, які прийшли на свято «підігріті» спиртним.
Посеред ночі у чергову частину МВВС повідомили, що на проспекті Відродження якісь дебошири камінням «склять» вікна у загальноосвітній школі № 22. Оперативний черговий майор міліції Володимир Гринюк по зв’язку сповістив про це наряд патрульно-постової служби, котрий знаходився у тому районі міста. Коли ми патрульною машиною прибули до місця події, то четверо розхристаних із запасом вина хлопців доводили співробітникам міліції, що не знають, за що їх затримали, що вони, зустрівши Новий рік, лише провели додому дівчат. Довелось усіх чотирьох для з’ясування обставин садити в машину і везти у міськвідділ міліції. Тут хлопці уже дещо знітились, не були такі збуджені і балакучі. Троє з них — 15-річні учень комерційного технікуму, його товариш з педагогічного коледжу і вихованець тутешньої ЗОШ № 22 — запевняли, що не хуліганили, а шибки трощив їх знайомий Максим С., якого привезли разом з ними, а зараз повели до слідчого давати пояснення.
Десь близько п’ятої години ранку надійшло телефонне повідомлення з бару «Біля фонтана», що знаходиться поряд з приміщенням міського будинку «Просвіта». Забувши про свято, тут дві групи молодиків «стінка на стінку» колошматили один одного усім, що потрапляло під руку.
Черговому МВВС оперативно довелось направляти за вказаною адресою бійців загону швидкого реагування «Беркут». Зрозумівши, що за хвилину-другу тут з’являться співробітники правоохоронних органів, дебошири почали втікати з приміщення. Усе ж до прибуття працівників міліції барменам і офіціантам бару вдалось затримати чотирьох хуліганів.
Схвильована і дещо розгублена після таких бурхливих подій бармен Ольга розповіла, що захмелілі відвідувачі, втративши людську подобу, перевернули стіл, поперекидали й побили фужери, чарки, тарілки. Коли хуліганів виводили до патрульної машини, у залі, де вони відпочивали, залишились лежати поламаний стіл, потрощені стільці і гора битого посуду з недоїдками. З’ясовувати, хто був ініціатором бійки і як вона «розвивалась», будуть уже слідчі міськвідділу.
У новорічну ніч у Луцьку було три смертельних випадки. Двоє жінок самі прискорили свою кончину, бо, як було з’ясовано, зловживали спиртними напоями.
Ранок першого січня розпочався у міськвідділі міліції із заяви підприємниці, яка повернулась додому після зустрічі Нового року і дізналась, що, пошкодивши замка вхідних дверей, невідомі злодії проникли у її квартиру й забрали дорогоцінності. За вказаною потерпілою адресою виїхала слідчо-оперативна група з працівниками карного розшуку, слідства, дізнання, експертом-криміналістом. Поки що цей злочин не розкрито.
Telegram Channel