Курси НБУ $ 41.30 € 44.49

«ЕНЕРГОНОСІЇ НЕ МОЖУТЬ БУТИ ДАРМОВИМИ», —

вважає генеральний директор ВАТ «Луцький підшипниковий завод» Володимир Цибульський...

вважає генеральний директор ВАТ «Луцький підшипниковий завод» Володимир Цибульський.

Олександр НАГОРНИЙ

—Володимире Івановичу, прокоментуйте, будь ласка, останні бурхливі події в парламенті та газову суперечку.
— Уже ввечері 10 січня та протягом наступного дня неодноразово телефонували ділові партнери та особисті друзі з Німеччини, Франції, Австрії, Росії та інших країн із запитанням стосовно рішення Верховної Ради щодо відставки уряду Юрія Єханурова. Всі вони одностайні в тому, що цими діями парламент України підриває довіру до нашої держави, дестабілізує як економічну, так і політичну ситуації напередодні виборів, розбурхує ще живу рану газової суперечки з Росією.
До речі, газова криза, звичайно, вплине на економіку підприємства у зв’язку із зростанням ціни теплової енергії для опалення. Що стосується технології, то ми щодоби використовуємо лише 4 тисячі кубічних метрів газу і тому практично зростання собівартості продукції не сталось. А ось у разі, якби проблема постачання газу з Росією не була б врегульована і відповідно промисловість першою була б відключена від газопостачання, навіть без цього мізеру ми не змогли б здійснювати відпал кілець підшипників після штамповки і операцію гартування їх після токарної обробки, а, отже, завод змушений був би зупинитись. Тому дії уряду по врегулюванню проблеми вважаю своєчасними та адекватними ситуації. І взагалі, ми повинні зрозуміти, що преференції по цінах на енергоносії не можуть бути дармовими. Тут дуже підходить вислів, що безплатний сир буває лише в мишоловці.
— Як позначився цей конфлікт на діях керівництва шведської корпорації SKF, якій належить завод?
— Звичайно, керівництво шведської корпорації SKF, власника акцій нашого заводу, завжди відслідковує економічну та політичну ситуацію в Україні, а тому і газова криза, і особливо відставка уряду Юрія Єханурова не залишились поза їхньою увагою. Їх цікавили оцінки і прогнози щодо подальшого розвитку ситуації, в т.ч. можливі ризики для бізнесу, ймовірність девальвації української гривні тощо.
Ніяких коректив у перспективний розвиток підприємства поки що не внесено, тому що, на щастя, у шведів голови розсудливі на відміну від гарячих голів деяких лідерів українського політикуму.
— Чи не вплинуть нові обставини у відносинах з сусідами на збут підшипників на російському ринку?
— Протягом останніх років ми суттєво диверсифікували залежність від російського ринку збуту підшипників, який ще 7—8 років тому займав у структурі продажу заводу майже 70 відсотків. Зараз, незважаючи на зменшення до 30 відсотків, все ж він займає значну частину в структурі збуту. Нашими споживачами є такі підприємства, як ГАЗ, КамАЗ, УралАЗ та інші. І тому звістка про введення Росією антидемпінгового мита на труби українського виробництва хоча і не стосується наших підшипників, але не могла залишитись поза увагою. Відомо, що конфлікт між виробниками труб України та Росії час від часу загострюється, але мені здається, що причиною його є все-таки економічні, а не політичні чинники. Я маю на увазі факти демпінгу.
Наш завод в цьому відношенні захищений тим, що в Росію ми продаємо продукцію за цінами вищими, ніж їх пропонують російські виробники.
Що стосується взаємовідносин з Росією, то, на мій погляд, вони повинні бути перш за все прагматичними, рівноправними та взаємовигідними. І, звичайно, — добросусідськими.
Telegram Channel