На Волині половина амбулаторій, реконструйованих за кошти Світового банку, готова до здачі в експлуатацію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
На Волині половина амбулаторій, реконструйованих за кошти Світового банку, готова до здачі в експлуатацію

Готовність ще 10-ти об'єктів становить більш ніж 50%

Волинська обладміністрація

На Волині половина амбулаторій, реконструйованих за кошти Світового банку, готова до здачі в експлуатацію

Те, що не встигли, викликано браком фінансування та невчасним виділенням коштів субвенції

На Волині на стадії готовності 90-99,9%  – 15 приміщень амбулаторій загальної практики – сімейної медицини з 32-х, які мають бути відремонтовані та реконструйовані за кошти субпроєкту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області», інформує сайт Волинської ОДА.

Щее у краї продовжуються заходи із реалізації будівельного компоненту, за яким підписано 16 контрактів на майже 8,4 мільйона доларів США. Але завершення робіт переноситься через затримки фінансування з держбюджету.

Загальна вартість робіт на 31-му об’єкті, відповідно до плану закупівель, –понад 233 мільйони гривень (документація по ще одній амбулаторії – на розгляді у Світовому банку). Нині освоїли приблизно половину з цих коштів. Разом із тим, у рамках виконання будівельного компоненту, роботи завершують на низці об'єктів.

Найбільш значні обсяги виконано на 15-ти з них, де готовність становить від 90 до 99,9%. Це – два приміщення у Ковелі, три – у Луцькому районі (Піддубці, Зміїнець, Чаруків Луцького району), чотири – на Горохівщині (Лобачівка, Печихвости, Журавники, Скобелка ), по одному – у Луцьку, Забужжі Любомльського , Нуйно Камінь-Каширського, Замшанах Ратнівського, Цир Любешівського та Привітне Локачинського районів. До слова, частина із цих приміщень були готові до здачі ще у третьому кварталі 2019-го. 

Однак через брак фінансування та невчасне виділення коштів субвенції терміни завершення робіт неодноразово переносили. З цієї ж причини скрізь уповільнилися темпи виконання запланованого. А сукупність цих факторів, своєю чергою, спричинила затримки у реалізації заходів за будівельним компонентом.

Нині ж на перерахованих вище об’єктах усі роботи – на стадії завершення. У деяких приміщеннях підрядники здійснюють виправлення виявлених дефектів, недоробок.

Відсоток готовності ще 10-ти об'єктів становить більш ніж 50%. Й за умови вчасного надходження коштів у поточному році ремонт і реконструкцію продовжать та завершать у прописані терміни. 

Тож уже найближчим часом у державній архітектурно-будівельній інспекції оформлять документи про введення в експлуатацію перших амбулаторій.

Відсоток готовності ще 10-ти об'єктів становить більш ніж 50%. Й за умови вчасного надходження коштів у поточному році ремонт і реконструкцію продовжать та завершать у прописані терміни. Натомість у частині амбулаторій роботи розпочнуться лише після відновлення фінансування.  

Відповідно до субсидіарної угоди, субпроєкт має бути повністю реалізований до осені 2020 року. Однак жодна з амбулаторій ще не введена в експлуатацію через затримки із фінансуванням у 2019 році.