Віктор Корсак пропонує зробити з Луцька українське Більбао - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
Віктор Корсак пропонує зробити з Луцька українське Більбао

Проєкт реконструкції Театрального майдану, який переміг у конкурсі.

Волинські новини.

Віктор Корсак пропонує зробити з Луцька українське Більбао

Відомий меценат розкритикував проект реконструкції Театрального майдану

Подаємо допис Віктора Корсака у Фейсбуці повністю: 

«Хто й чому нищить Луцьк та робить із нього провінцію?

Побачив пост про те, що шукають генпідрядника для реконструкції Театрального майдану і був дещо збентежений, адже стежив за цим проектом тривалий час і думав, що хтось одумається.

Зі ЗМІ знав, що був конкурс та громадські слухання, наче б то все правильно. Проте, як житель Луцька, маю декілька запитань до людей, які створювали та затверджували проект:

Проєкт реконструкції Театрального майдану, який переміг у конкурсі.
Проєкт реконструкції Театрального майдану, який переміг у конкурсі.

 1. Чому маючи таку площу, яка б могла стати архітектурною перлиною міста, ми робимо вторинний «ширпотреб», що є сумнівним та ортодоксальним у мистецькому аспекті.

2. Чому, живучи у час «постмодернізму», коли ідея не менш важливіша за форму, ми будуємо проекти, які не мають сенсу (ідеї)?

3. Чи знають ті, хто затверджував цей проект, що місто, якщо воно хоче бути конкурентоздатним, має володіти, якимись конкурентними перевагами, якоюсь неповторною унікальністю і замку Любарта для цього не достатньо?

Бог послав нам Лесю Українку і на Театральному майдані стоїть їй пам’ятник, то чому, як варіант, не зробити на площі скульптурний ансамбль на тему «Лісової пісні», адже це могло би стати гордістю міста та його унікальністю, конкурентною перевагою у боротьбі за туристичний потік не тільки в Україні, а й Європі?

4. Чи відомо їм, що є безліч прикладів, коли одне правильне рішення в аспекті культури, змінює історію розвитку міста? До прикладу у Більбао, що в Іспанії, після відкриття музею Соломона Ґуґенгайма в місті туристичний потік із нуля зріс до 1500 000, причому 65% відвідувачі із-за кордону, кількість робочих місць зросла на 9 000, у результаті воно із депресивного стало процвітаючим. А ще мер для цього проекту взяв для міста кредит близько 90 млн. євро і повернув його через три роки, так як проект, в аспекті інвестування виявився надуспішним (це якщо у когось буде бажання апелювати, що у нас не має коштів).

Музей Соломона Гуггенгайма в Більбао.
Музей Соломона Гуггенгайма в Більбао.

 

5. Чи відомо їм, що для будівництва музею Соломона Ґуґенгайма було запрошено одного із найкращих у світі канадсько-американського архітектора Френка Гері, попри амбіції іспанців та те, що ця благодатна земля дала світовій спільноті таких великих митців, як Рібера, Гойя, Пікасо, Далі, Гауді… Це при всій повазі до «земляків архітекторів».

6. Бог послав нам Лесю Українку і на Театральному майдані стоїть їй пам’ятник, то чому, як варіант, не зробити на площі скульптурний ансамбль на тему «Лісової пісні», адже це могло би стати гордістю міста та його унікальністю, конкурентною перевагою у боротьбі за туристичний потік не тільки в Україні, а й Європі?

Питання, певно риторичні, тому звертаюся до громадськості, до депутатів, до всіх тих, хто може вплинути на цей процес: «Давайте зробимо щось, давайте не допустимо продовження руйнування архітектурної екології міста, давайте не втратимо шанс стати українським Більбао»!

І на завершення, маю прохання до влади: ви обранці громади і, незабаром, чергові вибори. Хтось залишиться, а хтось піде, не робіть того, за що вам буде соромно перед дітьми, адже гроші - це не основний критерій успіху у цьому житті.

А ще, коли сумніваєтеся і не знаєте що робити, то скористайтеся принципом пілотів випробувачів: «Не знаєш, що робити не роби нічого», у медицині звідки я «родом» - це звучить «Не нашкодь».

 

Відеопрезентація реконструкції Театрального Майдану: