Засудили жінку, яка замовила вбивство чоловіка подруги - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Засудили жінку, яка замовила вбивство чоловіка подруги

Правоохоронці імітували вбивство та викрили замовницю, яка заплатила кілеру 50 тисяч гривень.

Полтавщина

Засудили жінку, яка замовила вбивство чоловіка подруги

Полтавський апеляційний суд залишив без змін вирок суду для 70-річної Надії Гуржій із міста Решетилівка

Її позбавили волі на 6 років за те, що три роки тому замовила вбивство чоловіка, 34-річного підприємця. Про це пише «Полтавщина».

У лютому 2017 року Надія Гуржій попросила знайомого знайти кілера, запропонувала за «роботу» 50 тис. грн. Спершу знайомий відмовився, а коли жінка підійшла із цим проханням удруге, дав згоду і заявив у поліцію.Пенсіонерка домовилась із підставним убивцею про те, що він має позбавити життя підприємця до 28 квітня. 50 тисяч винагороди пообіцяла віддати після того, як побачить фотодокази скоєного і золотий перстень чоловіка, зв’язку ключів, банківські картки, зошити з записами.
Поліція інсценувала викрадення підприємця і його ніби «вбивство». Все зафотографували і записали на відео.

27 квітня 2017-го підставний кілер приніс Гуржій все, про що домовлялися: фото підприємця з тілесними ушкодженнями, відеодоказ і особисті речі. Пенсіонерка передала йому 5 тис. грн і боргову розписку на 45 тис. грн. У цей момент жінку затримали.

Прокурор вимагав для пенсіонерки 10 років тюрми, але суд відхилив його прохання, бо є обставини, які пом’якшують покарання: похилий вік та наявність ряду хронічних захворювань, які потребують тривалого лікування.

Тодішній начальник поліції Полтавщини Олег Бех так прокоментував справу:
— З’ясувалось, що замовником убивства виступає родичка потерпілого. За попередніми даними злочин планувався з метою заволодіння майном та грошовими активами підприємця.
Київський райсуд Полтави виніс вирок Надії Гуржій 23 квітня 2018-го, їй призначили 6 років ув’язнення.15 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд залишив вирок без змін. Прокурор вимагав для пенсіонерки 10 років тюрми, але суд відхилив його прохання, бо є обставини, які пом’якшують покарання: похилий вік та наявність ряду хронічних захворювань, які потребують тривалого лікування.

Про Надію Гуржій відомо, що вона народилась у селі Шилівка Решетилівського району на Полтавщині. Має вищу освіту, заміжня.Чому задумала вбити підприємця — не відомо, ця інформація закрита. Під час слідства вона відмовилась пояснювати мотиви своїх дій, вину не визнала. Вдалось дізнатись, що вона товаришувала із його дружиною. Чоловік і жінка в той період розлучались.