
Розкажіть про свою проблему.
Волинянам нагадали, як врятуватися від домашнього насильства
В Управлінні соціального захисту населення Ковельської міськради поділилися інформацією, як уникнути біди, коли поруч агресор
Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії. Проте експерти говорять про його наступні різновиди. Психологічне насильство може проявлятись у тому, що людина принижує та маніпулює вами, зневажає та ігнорує ваші бажання, думки, почуття. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози.
Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!
Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства. Коли вас обмежують у доступі до грошей чи забороняють використовувати ваші кошти так, як ви вважаєте за потрібне, це можна вважати економічним насильством. Фізичне насильство проявляється в побиттях, обмеженні вашої свободи тощо. Погрози вбити чи навмисно створити ситуацію, яка може загрожувати вашому життю та безпеці, також називають проявами домашнього насильства. Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!
Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд. Якщо насильство відбувалося у присутності дітей або щодо них, напишіть заяву до служби у справах дітей.
Відповідно до ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» потерпілі від насильства можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу в Центрах безоплатної юридичної допомоги. Зокрема, юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.
Проте, не завжди вдається уникнути насильства і може так статися, що в один момент вам доведеться екстрено виходити з кризової ситуації. Перше, що слід пам’ятати, – не варто відповідати агресією на агресію. Особливо цього не слід робити з людиною, яка перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
Спробуйте повідомити про ситуацію знайомим, друзям, родичам. Якщо у вас є можливість викликати поліцію – зробіть це! Коли правоохоронці прибудуть на місце, то чітко поясніть їм що сталося та напишіть заяву. Якщо у вас є тілесні ушкодження, то зафіксуйте їх. Висновки лікарів можуть стати одним з доказів на суді.
На державному рівні питання домашнього насильства та насильства за ознакою статі регулюється ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків» та постановою Кабінету Міністрів України № 658 від 22.08.2018 року «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».
