У Цуманській пущі зацвіла ліщина – волинським білочкам загрожує голод (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
У Цуманській пущі зацвіла ліщина – волинським білочкам загрожує голод (фото)

Отакої!

Фото: КНПП "Цуманська пуща"

У Цуманській пущі зацвіла ліщина – волинським білочкам загрожує голод (фото)

Адже квіти та запилені зав'язі не переживуть теперішніх заморозків. Зазвичай ліщина зацвітає у березні-квітні, коли встановлюється сприятливий температурний режим

У зв'язку з аномально теплими погодніми умовами зими у Ківерцівському НПП «Цуманська пуща» цвіте ліщина звичайна (Corylus avellana).

Ліщина, або лісовий горіх - кущ з родини Березових. Ліщина є однодомною рослиною, тобто на одній рослині формуються чоловічі та жіночі квітки. Жіночі квітки непомітні та знаходяться у пазухах бруньок. А чоловічі квітки зібрані у сережкові суцвітття.
Суцвіття формуються восени та зимують захищені щільними лусочками. Зазвичай ліщина зацвітає у березні-квітні, коли встановлюється сприятливий температурний режим.

Тож цього року білочки залишаться без горішків.

Аномальне цвітіння шкодить рослинам, тому що є дуже енерговитратним та виснажливим процемом, який потребує використання значних ресурсів рослини - запасних поживних речовин та води. Та, нажаль, квіти та запилені зав'язі не переживуть теперішніх заморозків.

Тож цього року білочки залишаться без горішків.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.