Курси НБУ $ 41.50 € 46.45

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

1. Чи готова наша юнь для малих і великих перемог над собою? 2. Хто, на вашу думку, є кумиром, прикладом для наслідування нинішній молоді?..

1. Чи готова наша юнь для малих і великих перемог над собою?
2. Хто, на вашу думку, є кумиром, прикладом для наслідування нинішній молоді?


Юрій ПОЛІЩУК,
мешканець м.Ковеля:

— У нас різна молодь. І все ж як педагог і людина, що займається політикою, можу сказати, що в нашої молоді є майбутнє, бо вона в переважній більшості готова до багатьох звершень. Події Помаранчевої революції показали вміння гідно відстоювати справедливість, досягати мети.
Наскільки я можу судити, уподобання молодих досить різні. Скажімо, бачу, що для тих, хто займається спортом, кумирами є Шевченко, Кличко. У тих, що цікавляться політикою, на устах Юлія Тимошенко і Віктор Ющенко. Безумовно, кумирами для них є особистості, які досягли успіхів у житті.

Алла ЛАЩУК,
англійський філолог, м. Луцьк:

– На моє тверде переконання, дитина, вихована у любові, добрі, розумінні, на добрих казках, на класичних творах, на вічній і невмирущій Істині, кумиром матиме, відповідно, доброго і вічного Наставника.
Покладаючи всі свої надії і сподівання на Господа Ісуса, всі ми, і молодь наша зокрема, будемо завжди готові до змін у собі і до перемог над собою як малих, так і великих. А чи готова наша молодь? Думаю, так. Тільки для цього потрібно зупинитись і підняти свої очі догори.

Ярослав ШЕВЧУК,
ковельський міський голова:

– Звичайно, я вірю в потенціал нашої молоді, що вона готова до таких перемог, але ця готовність складається з багатьох чинників. Це — не одномоментний акт, він складається з відношення владних структур, у першу чергу Президента України, уряду, виконавчих органів влади на місцях до проблематики завтрашнього дня молоді. Готовність нашої юні до перемог над собою буде визначатися відповідальністю і причетністю суспільства в цілому і кожного громадянина зокрема до формування її завтрашнього дня.
У Ковелі минулого року було відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку і парк його імені. Практично кожна молода пара, яка одружується, в першу чергу покладає квіти до монумента Кобзарю. І це дуже добре, що така традиція виникла без якихось рекомендацій влади, партійних чи громадських організацій. Кумирів і прикладів для наслідування молоді треба шукати у поверненні до історичної, культурної, духовної спадщини свого народу.

Вікторія БЄЛОСАРОВА,
студентка 1-ого курсу економічного факультету Львівського держуніверситету імені Івана Франка:

– Про всіх судити важко. Але ті хлопці і дівчата і, зокрема, минулорічні випускники — мої однокласники, з якими я спілкуюсь, знають, чого хочуть. Хоча є й така молодь, для якої всі дні тижня — свято, нема куди поспішати, над чим працювати, бо в кишенях завжди достатньо грошей.
Стосовно кумирів, то вони є. Для багатьох дівчат — це відомі співаки і співачки, як-от, наприклад, Брітні Спірс, Емінем, група «Металіка». Хлопці, принаймні, з нашої компанії, захоплюються спортсменами Андрієм Шевченком, Кличками... Політикою цікавляться поверхово.

Інна ЛЕВКОВА,
завідувач відділу культури Нововолинського міськвиконкому:

— Мені часто доводиться спілкуватися з молодими — вони різні. З одного боку, наша музична школа, наприклад, переповнена дітьми — на цей рік рекордна кількість учнів – 474, а з другого, готуємо ось зараз молодіжний вечір до Дня святого Валентина. І я потерпаю, чи прийде хоч половина залу. Важко однозначно відповісти, чому наша молодь почасти інфантильна. Але разом з тим бари переповнені... Багато молодих людей збирає молодіжна дискотека у кінотеатрі, де невдовзі буде створений цілий молодіжний розважальний центр. Але от у гуртки художньої самодіяльності загітувати їх непросто.

Стефанія СУПОРОВСЬКА,
вчителька-пенсіонерка, жителька Горохова:

— Аби до подібних перемог була готова молодь і завжди вистачало їй сили, принаймні, на боротьбу із власними шкідливими звичками чи хоч на активне їм протистояння, то не було би такого нашарування цих звичок. Діти вчаться насамперед від своїх батьків. Старшому поколінню, перш ніж молоде судити, треба уважно подивитися на себе.
А щодо прикладу для наслідування... Розкручені, як модно тепер говорити, герої минулого виявилися не такими вже й героями. Визнати ж і прийняти для наслідування героїв нових, а правильніше – замовчуваних і огуджуваних (наприклад — героїв Крут чи Базару, не говорячи вже про героїв повстанського руху), більшості заважає відомий демон „боротьби з ворогами народу”, який у тому ж минулому зруйнував у нашому суспільстві без малого все святе. От і залишаються герої примітивних зарубіжних бойовиків.

Вадим ТКАЧУК,
безробітний, член ВО “Свобода”, м. Ковель:

– Я вважаю, що наша юнь у важливий для себе і держави час здатна на рішучий крок. Коли по телебаченню транслювався бойовик “Бригада”, то у Ковелі багато молодих людей просто-таки наслідували звички та мову головного героя фільму Саші Бєлого. То на яких традиціях ми виховуємо майбутнє України? Невже бандити, яких теперішня влада обіцяла запроторити до тюрми, будуть духовно гвалтувати підростаюче покоління? Молодь треба виховувати на прикладі таких патріотів, як Олег Тягнибок.

Ганна ПРИТУЛЮК,
голова Терешківської сільської ради Горохівського району:

— Про яку і чию (окрім особистої та родинної) заінтересованість в перемогах сільської молоді над собою можна говорити, якщо держбюджет не знаходить коштів (а сільській раді коштів таких просто нема звідки взяти) хоч би для опалювання місцевих закладів культури, де молодь мала би проводити своє дозвілля?
І запитання на запитання, — чи може бути сільській молоді прикладом для наслідування сільський трудівник, який при тому ставленні до села, що склалося минулими роками й існує дотепер, ледве зводить кінці з кінцями? Швидше від усього переконливішим прикладом для наслідування буде той, хто, не особливо й перенапружуючись, успішно забезпечує свій достаток і своє дозвілля іншими якимись методами.

Євген ТИМОЩУК,
учитель Конюхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Локачинського району:

— Безробіття, соціальна несправедливість, занепад в царині культури, «духовний Чорнобиль» — все це болісно сприймається молодими. Значна частина молоді розчаровується, бо почувається зайвою. А чи готова вона до перемог над собою? Пам’ятаєте слова класика: «Скільки волі — стільки й людини». Якщо людина захоче, вона зможе зробити все. Треба лише показати їй перспективу, трішки змінити акценти у молодіжній політиці. А кумири, як такі, і не потрібні. Якщо в сім’ї все гаразд з вихованням, а суспільство пропагує вищі моральні цінності, лише в тому випадку особистість стає Людиною.

Антон ТРЕТЬЯКОВ, учень 7-Б класу Луцької гімназії № 14:
— На мою думку, наша молодь готова до великих перемог. В наших серцях зароджується почуття гідності, гордості за те, що ми є українцями. І це є головною нашою перемогою, яку ми вже отримали. Молодь з кожним роком стає національно свідомішою. Я вважаю, що кожна людина повинна бути сама собою, оcкільки наслідування когось або чогось знищує індивідуальність.
Telegram Channel