Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
У громаді на Волині планують розвивати мережу шкільних та сільських музеїв

Музейні кімнати мають діяти при кожному будинку культури, адже кожне село – унікальне, як і його жителі.

Фото: Фейсбук.

У громаді на Волині планують розвивати мережу шкільних та сільських музеїв

Розвинути музейну мережу у громаді – такий амбітний план КЗ «Центр культури, туризму молоді та спорту» Підгайцівської сільської ради

Аби детальніше вивчити тонкощі упорядкування музеїв, пошуку експонатів, спільно з Відділ освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівськоі сільської ради , напередодні Дня музеїв організували виїзну колегію за участі керівників будинків культури та клубних закладів, директорів ліцеїв та гімназій Підгайцівської громади у село Хорлупи, де у місцевій гімназії кілька десятків років діє музей, який має звання зразкового.

Про це повідомляють у Підгайцівській громаді. 

Заступниця директора Хорлупівської гімназії та керівниця музею Мирослава Вовк розповіла учасникам про історію музею, як він з однієї кімнатки розрісся у три, як школярі допомагають у науково-пошуковій роботі та наскільки ефективні засоби музейної педагогіки в роботі вчителів.

Особливістю Зразкового музею історії села Хорлупи є інтерактивний компонент. Діти під час екскурсій мають нагоду спробувати, як колись користувались тими чи іншими речами побуту їхні предки, потримати в руках, роздивитись механізми та як вони діяли у маслобійках, дискових телефонах – «пра пра дідів» сучасних мобільних телефонів чи у друкарських машинках. Учнів залучають до пошукової роботи, збору інформації про родинні звичаї, вишивку, пісні.

Зі слів директорки музею, експонати збирали з усього села. Кілька років накопичували, а тоді розширили експозицію до трьох залів. Перший – про минуле і сьогодення села, випускників, авторів книг місцевих поетів та краєзнавців, другий – «націонал-патріотичне виховання», третій – найбільший, етнографічний зал.

Запрошений експерт – доглядач науково-експозиційного залу історії Волині Волинського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури Олександр Бовканюк розповів присутнім про цінність музеїв в громадах та кожному окремому селі.

На його думку, музейні кімнати мають діяти при кожному будинку культури, адже кожне село – унікальне, як і його жителі.

Музеї мають глибоку історію, адже спочатку були сімейні музеї - у кожній родині в скрині зберігались для нащадків прикраси, національний одяг, вишиті скатертини, речі побуту, які передавались із покоління в покоління. Це ті цінності та самобутність, які намагались вберегти під час війни чи сховати від проросійської радянської влади.

Після теоретичної частини учасники відвідали музей, де школярі провели екскурсію, розповіли про історію села, її відомих мешканців та запросили до етнографічної зали, де зібрані речі побуту, вишиванки, старі фотографії та ще багато цікавинок, які хотілось роздивлятися та потримати в руках.

Директорка Центру культури Тетяна Ковжук подякувала колективу гімназії та її директорці – Ірині Тарасюк за плідну роботу та вручила подяку.

Завідувачка відділом освіти та культури Світлана Зінкевич відзначила професійний підхід педагогів гімназії до всебічного розвитку учнів та розвиток музейної справи.

 
 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: У Волинському музеї представили годинники світових брендів ХІХ–ХХ століть.

Реклама Google

Telegram Channel