Шахрай позичав мобільний для нагального дзвінка й тим часом змінював фінансовий номер на свій – задля кредитів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Шахрай позичав мобільний для нагального дзвінка й тим часом змінював фінансовий номер на свій – задля кредитів

Не давайте телефон навіть малознайомим

Нацполіція

Шахрай позичав мобільний для нагального дзвінка й тим часом змінював фінансовий номер на свій – задля кредитів

Працівники кіберполіції у Волинській області спільно зі слідчими поліції під процесуальним керівництвом Луцької міської прокуратури викрили 25-річного чоловіка у шахрайстві.

Фігурант обирав у закладах відпочинку компанії людей та просив телефон нібито для здійснення дзвінка. За допомогою функції відновлення паролю змінював фінансовий номер потерпілих на власний і оформлював онлайн-кредити. Чоловіку вже оголошено про підозру. Йому загрожує до восьми років ув’язнення, повідомляє сайт Нацполіції в області.

Фігурант підсідав до компаній у закладах відпочинку, знайомився та просив у одного з учасників компанії телефон нібито для здійснення дзвінка. Замість цього у мобільному додатку онлайн-банкінгу за допомогою функції відновлення паролю він змінював фінансовий номер потерпілих на власний. Після чого отримував смс-повідомлення від банку вже на свій номер.

Таким чином зловмисник отримував доступ до облікових записів онлайн-банкінгу потерпілих. 
Надалі фігурант, володіючи конфіденційними даними власників цих облікових записів, оформлював онлайн-кредити від різних установ.У помешканні фігуранта кіберполіція провела обшук.

Чоловіку загрожує до восьми років ув’язнення
Чоловіку загрожує до восьми років ув’язнення

За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти та «чорнові» записи. Фігурант підсідав до компаній у закладах відпочинку, знайомився та просив у одного з учасників компанії телефон нібито для здійснення дзвінка. Замість цього у мобільному додатку онлайн-банкінгу за допомогою функції відновлення паролю він змінював фінансовий номер потерпілих на власний. Після чого отримував смс-повідомлення від банку вже на свій номер. 

 За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Чоловіку повідомлено про підозру. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.