Волинянок закликали бити чоловікам пику букетиками підсніжників - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Волинянок закликали бити чоловікам пику букетиками підсніжників

Бережімо природу!

Фото: portal.lviv.ua

Волинянок закликали бити чоловікам пику букетиками підсніжників

Бо дарувати червонокнижні рослини – то геть недобре

КНПП «Цуманська пуща» напередодні Свята весни звернувся до землячок-волинянок:

«Свято наближається! Шановні дівчата та жінки, мами та бабусі! Не приймайте квіти-підсніжники від чоловіків на весняні свята!

Свято наближається! Шановні дівчата та жінки, мами та бабусі! Не приймайте квіти-підсніжники від чоловіків на весняні свята!

Бережіть нашу чарівну природу! Кращий подарунок – це обійми та поцілунки.

Підсніжник білосніжний (Galanthus nivalis), черемша (цибуля ведмежа) (Allium ursinum), шафрани (крокуси) (Crocus heuffelianus) та ін. занесені до Червоної книги України!

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, зокрема й занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.

У Волинській області під загрозою зникнення перебуває близько 20 видів вищих судинних рослин, чисельність яких зменшується через нерегульовану заготівлю населенням з метою торгівлі ними.

У Волинській області під загрозою зникнення перебуває близько 20 видів вищих судинних рослин, чисельність яких зменшується через нерегульовану заготівлю населенням з метою торгівлі ними.

Законом України «Про рослинний світ» такі дії заборонені. А обов’язки по охороні, збереженню та невиснажливому використанню рослинних ресурсів покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власників та користувачів земельних ділянок.

Незаконне вилучення з природного середовища рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 гривень із конфіскацією незаконно добутого.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу.

Забороняється також і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу.

Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників, заплативши за нього певну суму, то він став порушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у відповідності із статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу), згідно якої громадяни, які скоїли такі дії по відношенню до об’єктів рослинного світу, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень.

Для громадян, які планують здійснювати збирання та заготівлю ранньоквітучих рослин доводимо до відому, що за кожну зірвану рослину відшкодовуються збитки в розмірі 9-12 гривень.

Отже, букет підсніжників із 50 рослин може обійтися аж у 500 гривень! Варто замислитись, чи прибуткова це справа.

За порушення порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до Міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від ста (1700 грн.) до двохсот п'ятдисяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн. у залежності від виду.

Шановні представники сильної статі!

Не порушуйте екологічне законодавство!

Закликаємо разом зберегти нашу природу!

3 березня Муніципальна поліція разом з працівниками державної екологічної інспекції у Волинській області, патрульною поліцією та громадськими екологічними організаціями розпочне перевірки по вулицях та ринках міста для виявлення незаконного продажу ранніх Червонокнижних рослин.

Не купуйте ці рослини, адже цим Ви стимулюєте їх знищення», - йдеться у дописі КНПП «Цуманська пуща».


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.