Приватбанк не зміг стягнути з ковельчанки відсотки за кредитом. За 7 років позичені 300 гривень виросли до 200 тисяч - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Приватбанк не зміг стягнути з ковельчанки відсотки за кредитом. За 7 років позичені 300 гривень виросли до 200 тисяч

Лихварство не вдалося, бо фінустанова не подбала, щоб клієнтка підписала документ про умови банківських послуг

Фото з відкритих джерел

Приватбанк не зміг стягнути з ковельчанки відсотки за кредитом. За 7 років позичені 300 гривень виросли до 200 тисяч

Суд вирішив позов задовольнити частково

«ПриватБанк» подав до суду з вимогою стягнути зобов’язання за договором кредитування. Як інформує волинське видання Конкурент, про це йдеться у рішенні Ковельського міськрайонного суду, головував у якому суддя Т. В. Денисюк. Рішення оприлюднене 2 березня.

У січні 2020 року банк звернувся до суду про стягнення заборгованості за договором від 2012 року. Тоді відповідач уклав договір про надання банківських послуг, підписавши анкету-заяву про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг. За умовами вказаного договору позичальник отримала кредит у розмірі 300 грн у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку. Своїм підписом у заяві відповідачка підтвердила, що підписана нею заява разом з Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами банку, які викладені на банківському сайті www.privatbank.ua, складає договір про надання банківських послуг.

Однак позичальник взяті на себе зобов`язання за кредитним договором не виконала, у зв`язку з чим станом на 30.10.2019 року утворилась заборгованість на загальну суму 201976,13 грн, яка складається із заборгованості за тілом кредиту 299,05 грн, заборгованості по відсотках 194427,08 грн, заборгованості по пені - 7250,00 грн.

Однак, АТ КБ «ПриватБанк» просив стягнути лише частину заборгованості, а саме: заборгованість за тілом кредиту 299,05 грн та заборгованість по відсотках за період з 05.12.2012-28.03.2019 в розмірі 139 489,91 грн, а всього 139 788,96 грн.

Відповідач в судове засідання не з`явилась та не подала відзив. Судова повістка повернута суду з відміткою Укрпошти «адресат відсутній». На поштовому конверті зроблена відмітка «адресат помер». Однак згідно з повідомленням Ковельського міськрайонного відділу ДРАЦСу в архіві відділу відсутній факт державної реєстрації смерті відповідача.

Тож вважається, ніби вона належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи. Справу розглядали заочно. Суд встановив, що у 2012 році жінка підписала Анкету-заяву про приєднання до Умов і Правил надання банківських послуг у ПриватБанку.

У заяві приєднання відповідач засвідчила своїм підписом те, що заява разом із Пам`яткою клієнта, Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами становить між нею та банком договір про надання банківських послуг, а також, що вона ознайомилась та погодилась з Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами банку, які були надані їй для ознайомлення в письмовому вигляді. Позивачем не надані суду підписані відповідачем Тарифи та Умови кредитування. До позовної заяви долучені лише Витяг з Умов та правил надання банківських послуг в ПриватБанку, а також Витяг з Тарифів обслуговування кредитних карт.

Будь-яких інших даних про суму кредиту, кредитного ліміту, відсоткової ставки за користування кредитом, конкретного виду кредитної картки Універсальна, дати її видачі та строку дії, анкета-заява не містить.

Суд вирішив, що позов підлягає частковому задоволенню лише в межах стягнення тіла кредиту, а позовні вимоги про стягнення заборгованості за відсотками за користування кредитом є безпідставними.

Позивач довів суду використання та неповернення відповідачем кредитних коштів в розмірі 299,05 грн.

Що стосується позовних вимог про стягнення заборгованості по відсотках за користування кредитом, то суд вирішив: у разі укладення кредитного договору проценти за користування позиченими коштами поділяються на встановлені законом (розмір та підстави стягнення яких визначаються актами законодавства) та договірні (розмір та підстави стягнення яких визначаються сторонами в самому договорі). Заява-анкета позичальника від 05.12.2012 року не містить відомостей стосовно визначеної процентної ставки. Долучені до позовної заяви Тарифи містять інформацію про відсоткову ставку для різних видів карток «Універсальна».

Суду не надано належних та допустимих доказів на підтвердження згоди позичальника на застосування конкретного виду тарифів.

Умови та правила надання банківських послуг, долучені до позовної заяви, також не підписані відповідачем, а тому існує лише припущення, що відповідач погоджувалась на їх застосування. Суду не надано належних та допустимих доказів на підтвердження згоди позичальника на застосування конкретного виду тарифів. Тож суд вирішив позов задовольнити частково. А саме стягнути 299 грн 5 копійок.