Чому запротестували нововолинські підприємці? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Чому запротестували нововолинські підприємці?

Міський голова Віктор Сапожніков закликав діяти відповідно до чинного законодавства.

novovolynsk-rada.gov.ua

Чому запротестували нововолинські підприємці?

В останні базарні дні в м’ясному павільйоні Нововолинського ринку було гаряче

Предметом спору стало намагання адміністрації збільшити орендну плану для продавців м’яса. Підприємці, звісно, почали протестувати, кажуть, що це призведе до подорожчання їхнього товару, адже в збиток собі працювати не хочуть.

З новопризначеним директором ринку Ігорем Федоришиним, який почав працювати на цій посаді з 1-го лютого, вирішити спірне питання не вдається. Тож звернулися за підтримкою до міського голови Віктора Сапожнікова, який по гарячих слідах скликав нараду. Зачитуючи звернення, з яким напередодні прийшли підприємці до нього на прийом, зазначив, що серед восьми
підписантів тільки четверо зареєстровані, тобто таких, що ведуть законну діяльність та сплачують податки у міську казну. Тому тут є питання. 

Підприємці кажуть,що договорів не бояться, однак висловлюють претензії до його умов, зокрема, до ціни, яка, на їхню думку, є зависокою.

Розмова, у якій взяли участь запрошені Ігор Федоришин та голова правління облспоживспілки, у структуру якої входить Нововолинський ринок, Марта Кандиба, вийшла гострою та принциповою.

Адміністрація ринку відстоює свою позицію, підкріплюючи її аргументами. Відповідно до вимог Держпродспоживслужби, планується невдовзі розпочати ремонт павільйону і встановити відповідні холодильні вітрини. А також повинні перейти на договірний режим роботи, вивільнивши контролерів, роботу яких непросто проконтролювати, що сприяє існуванню тіньового бізнесу.
Голова правління облспоживспілки Марта Кандиба наголосила, що договори обов’язково мають укласти, аби все було прозоро. Підприємець платить фіксовану ціну, вказану у ньому, а кошти, відповідно, надходять на розрахунковий рахунок. І з цих грошей, до слова, сплачуватиметься 5 відсотків єдиного податку у місцевий бюджет. Якщо з якихось причин торговці
відмовляться підписувати договір, тоді вони будуть змушені будуть вносити плату щоразу через касовий апарат, зазначила представниця області. Вона зауважила, що таким шляхом пішли й інші міста Волині, де зараз нема жодних нарікань.

Підприємці кажуть,що договорів не бояться, однак висловлюють претензії до його умов, зокрема, до ціни, яка, на їхню думку, є зависокою. І, можливо, недоречно Нововолинськ порівнювати з Ковелем чи Володимир - Волинським, адже там ринки працюють 5-6 днів з 8.00 до 17.00 години. А у шахтарському місті лише три дні , й тільки до обіду. Та й скаржаться на те, що люди зараз не
йдуть на ринок і не купують так жваво, як раніше. Тому вони просять зменшити ціну. 

Ігор Федоришин переконував, що, аналізуючи продаж м'яса за минулий місяць, отримав дещо іншу картину. Якщо у сусідньому Володимирі за місяць «проходить» майже10 тонн м’яса, то у Нововолинську – в два рази більше.

- Зараз у договорі стоїть цифра – 4 тисячі 300 гривень у місяць, хоч могла б бути значно вищою. Ми порахували 2 м погонних за 3500 грн у місяць.

Зважаючи на прохання підприємців, додали ще 2 м за ціною 80 грн за один вихід, взявши до уваги середню цифру – 10 базарних днів у місяць, - додав директор ринку.

Таким чином, як його доповнила Марта Кандиба, в результаті у Нововолинську виходить менша плата, ніж в інших містах області. 

Підсумовуючи почуте, Віктор Сапожніков зауважив, що, в принципі, на ринку шахтарського міста можна торгувати щодня. Разом з тим закликав, перш за все, в даній ситуації діяти відповідно до чинного законодавства й шукати шляхи порозуміння.