Не духом єдиним: священники виготовляють антисептики для медиків - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.87 € 29.93
Не духом єдиним: священники виготовляють антисептики для медиків

Щодня вони збираються у недільній школі,  виготовляючи антисептичні засоби за рецептурою Всесвітньої організації охорони здоров’я.

OLEKSANDR KHOMENKO

Не духом єдиним: священники виготовляють антисептики для медиків

В умовах пандемії коронавірусної інфекції, яка все міцніше охоплює Україну, ціни на протимікробні засоби та їхні складники сильно зросли, а подекуди їх просто не знайти. Священики з відділу соціального служіння Київської митрополії Православної церкви України вирішили допомогти малозабезпеченим українцям і лікарням, розпочавши власне виробництво антисептиків

Щодня вони збираються у недільній школі при Видубицькому монастирі,  виготовляючи антисептичні засоби за рецептурою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Згідно з нею, знезаражувальний розчин можна зробити зі спирту, гліцерину, пероксиду водню та води. Ідею узгодили з митрополитом Єпіфанієм, пише Reporters.

Щодня вони збираються у недільній школі,  виготовляючи антисептичні засоби за рецептурою Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«Перші невеликі партії священики розливали вручну і роздавали бідним людям. У день, коли було зроблено це фото, вони планували виготовити вже 1200 пляшечок із антисептиком, і наразі шукають способи, як виготовляти більше рідини. Братія монастиря готова щодня переробляти до двох тонн сировини, але її або майже немає у продажу, або продають за завищеними цінами. Антисептики із церкви відправляють поштою у Харків, Одесу та інші великі міста України, а також залишають для столиці.

У мене відчуття, що зараз ми переживаємо велику зміну на зразок тієї, яка була під час Майдану — тільки у планетарному масштабі. Та й ворог страшніший, адже він невидимий. Сподіваюся, що, як і під час Майдану та на початку війни на Донбасі, перший шок мине і соціально найактивніші українці візьмуться допомагати не лише собі, а й ближнім своїм», — говорить автор знімку Олександр Хоменко.