Зеленський розповів про три сценарії розвитку епідемії COVID-19 в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.60 € 30.15
Зеленський розповів про три сценарії розвитку епідемії COVID-19 в Україні

Володимир Зеленський закликав людей пам'ятати, що карантин - це не канікули, і залишатися вдома.

Офіс Президента України.

Зеленський розповів про три сценарії розвитку епідемії COVID-19 в Україні

Медична система не витримає масового напливу хворих

Президент Володимир Зеленський розповів про три сценарії розвитку епідемії коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні. Про це він сказав у відеозверненні в неділю, пише LB.ua.

«Наше завдання номер один - максимально вберегти людей. Коронавірус обов'язково пройде, і попереду в нас буде багато роботи всім разом будувати успішну та цвітучу країну, країну 40, а не 20 мільйонів людей. Я нікого не лякаю, але час усвідомити, що все це не жарти», - заявив Зеленський.

Другий сценарій – 25% хворих. Третій - понад 50% одночасно хворих на коронавірус. Другого і тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одномоментного напливу такої кількості хворих. 

Він сказав, що якщо українці дотримуватимуться карантину, то одночасно в лікарнях буде не більше як 5% від загальної кількості тих, що заразилися. У гіршому випадку на піку епідемії до 50% інфікованих будуть хворіти одночасно.

«Сьогодні є три сценарії розвитку подій. Перший - від 3 до 5% одночасно захворіли на коронавірус. Це дуже хворобливі цифри, але такий сценарій - не катастрофа. Отож, маємо бути зібраними і дисциплінованими, продовжити самоізоляцію, дотримуватися правил гігієни та не виходити на вулицю без потреби. Тоді ми переживемо цей шторм», - сказав президент України.

«Другий сценарій – 25% хворих. Третій - понад 50% одночасно хворих на коронавірус. Другого і тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одномоментного напливу такої кількості хворих», - попередив Зеленський.

Він закликав людей пам'ятати, що карантин - це не канікули, і залишатися вдома.

«Сонячна погода, парки, пляжі, шашлики - все це почекає. Усе це ніщо порівняно із власним здоров'ям і життям», - сказав Зеленський.