Верховна Рада голосуватиме сьогодні щодо змін до законів у зв'язку з епідемією - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.87 € 29.93
Верховна Рада голосуватиме сьогодні щодо змін до законів у зв'язку з епідемією

Позачергове засідання розпочнеться о 14:00

dt.ua

Верховна Рада голосуватиме сьогодні щодо змін до законів у зв'язку з епідемією

Адаптовуватиме законодавство до боротьби з коронавірусом в країні

Депутати розглянуть поправки, що забезпечують соціальні гарантії, а також спрямовані на боротьбу з захворюваністю і злочинністю, інформує «Дзеркало тижня».

Позачергове засідання парламенту України, призначене на 30 березня, буде присвячено розгляду законопроектів та змін у діючі закони, необхідних для боротьби з епідемією коронавірусу в країні, згідно з даними офіційного сайту Верховної Ради.

Депутати мають розглянути зміни в ряд законодавчих актів України, покликані забезпечити лікування та профілактику COVID-19, а також поправки економічного характеру, завдяки яким будуть забезпечені соціально-економічні гарантії громадян в умовах епідемії і карантину.

Парламентаріям доведеться голосувати про посилення покарання за вивезення з країни товарів протиепідемічного призначення.

Може бути змінений розділ XI «Перехідні положення» Кримінального кодексу України, з метою адаптувати до умов карантину судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів громадян в кримінальному провадженні і порядку розгляду окремих питань в ході судового провадження. Парламентаріям доведеться голосувати про посилення покарання за вивезення з країни товарів протиепідемічного призначення. 

Також запропоновано проект змін до постанови Верховної Ради «Про деякі питання організації роботи Верховної Ради України в період дії карантину в Україні». Зміни можуть торкнутися і режиму роботи комітетів парламенту.

Депутати будуть обговорювати і чисто економічні законопроекти — про зміни в закон «Про державний бюджет України на 2020 рік» і про скорочення строку подання альтернативних законопроектів до проекту Закону «Про внесення змін в законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності».