Причастя у капсулах: з такою пропозицією звернувся волинський священник - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.87 € 29.32
Причастя у капсулах: з такою пропозицією звернувся волинський священник

"Моя пропозиція: використати оболонки капсул - такі, як фасуються ліки, бади чи вітаміни", - каже отець Віктор.

Фото з Фейсбуку

Причастя у капсулах: з такою пропозицією звернувся волинський священник

Віктор Мартиненко з Нововолинська каже, що так безпечніше сповідати вірян під час пандемії

«Отже, моя думка: у випадках крайньої потреби причастя інфекційних хворих запровадити практику, коли священник передає Святі Дари хворому і той з благоговінням і побожністю причащається самостійно, або ж з допомогою людей, що здійснюють догляд за ним, пише отець Віктор на своїй сторінці  усоціальних мережах. - За необхідності сповіді - її можна здійснити за допомогою засобів комунікації. Практика самостійного причастя мала місце в історії - згадаймо древній звичай, коли диякони розносили Св. Дари по домах, тим, хто з поважної причини не міг бути на Літургії. З новіших часів згадується свідчення з житія святого праведного Іоанна Руського сповідника, - перед кончиною священик передав йому Св. Дари схованими у яблуці. Подібну практику мала катакомбна церква в часи гонінь ХХ ст.

Моя пропозиція: використати оболонки капсул - такі, як фасуються ліки, бади чи вітаміни. Священик, помістивши маленьку частку запасних Святих Дарів у капсулу, передає Їх причаснику у зіп-пакетику, безпосередньо, через персонал лікарні, або осіб, що доглядають хворого вдома. 

Постає друге питання: як технічно це зробити, щоб уникнути втрати якнайменшої частиці Святих Дарів під час передачи Їх через персонал, чи необережне поводження самого хворого?
Наші дароносиці для цього не підходять. Щось на кшталт зіп-пакетиків - теж не варіант, - через неможливість не лишити там крихт і проблему з утилізацією.

Моя пропозиція: використати оболонки капсул - такі, як фасуються ліки, бади чи вітаміни. Священик, помістивши маленьку частку запасних Святих Дарів у капсулу, передає Їх причаснику у зіп-пакетику, безпосередньо, через персонал лікарні, або осіб, що доглядають хворого вдома. Після споживання, пакетик із заходами безпеки повертається священику для утилізації згідно церковної практики.

Шановні ієрархи, Митрополит Димитрий Рудюк, Олександр Драбинко, Митрополит Антоній Махота, Євстратій Зоря,Матфей Шевчук, Єпископ Митрофан, Володимир Руднік, Афанасій Яворський, Єпископ Фотій Давиденко, Tyhont Tyhon, Επίσκοπος Παϊσίου, Nicodemus, Gabriel Kryzyna, прошу Вас та інших архієреїв поміркувати над цим питанням, бо її актуальність близ єсть, при дверехъ!