Як коронавірус вплинув на мистецтво: скульптури в масках та графіті про любов - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.75 € 29.96
Як коронавірус вплинув на мистецтво: скульптури в масках та графіті про любов

Каліфорнійська художниця Pony Wave також говорить у своїй творчості про любов, яку не зможе знищити коронавірус.

Радіо Свобода

Як коронавірус вплинув на мистецтво: скульптури в масках та графіті про любов

Кризові моменти в історії людства часто є каталізаторами культурних процесів. Зараз складно сказати, чи сильно змінить людство коронавірус, але той факт, що в підручниках історії його вивчатимуть – це беззаперечно

Коронавірус надихає митців на створення нових та переосмислення старих витворів, пише Радіо Свобода.

Поки десятки країн закрилися на карантин, а політики продовжують запевняти, що контролюють ситуацію, новий поштовх до розвитку отримало візуальне мистецтво. На противагу сидінню вдома – вуличні художники почали зображувати коронавірус та його наслідки у своїй творчості.

Багато із них закликають до карантинних заходів і через мистецтво звертаються до громадян.

Багато розповідають про ізоляцію крізь призму своєї творчості.

Багато ж скандують про початок нової епохи – епохи цифрової самотності.

Художник-мураліст Рубен Рохас із Лос-Анджелеса називає любов наскрізною темою своєї творчості. З 2013 року він працював із голими стінами та зображував на них важливі соціальні повідомлення. Згодом він працював із брендами Reebok, American Express, & GT’s Kombucha. У своєму муралі, присвяченому коронавірусу, Рохас запевняє, що коханню карантин на заваді не стане.

Каліфорнійська художниця Pony Wave також говорить у своїй творчості про любов, яку не зможе знищити коронавірус. Вона пише: «Ми проходимо це всі разом. І цьому має бути причина, яку ми невдовзі побачимо. Час поглянути на самих себе, на те, що ми робимо, на планету й на життя. Може варто змінити пріоритети? Може варто пригальмувати?… Цьому має бути причина. І не одна. P.S. Будь ласка, залишайтесь вдома! Я обіцяю повернутись у Венецію, коли це закінчиться, й малюватиму. Давайте зустрінемось там, коли все нормалізується. Але зараз, будь ласка, залишайтесь вдома!».

Англієць Gnasher на своїй сторінці у соціальних мережах розповідає про себе як про досвідченого художника, який починав із летерінгу, тоді вивчав графічний дизайн і згодом знайшов справу життя в графіті. У своїй роботі, присвяченій коронавірусу? він цитує фразу із фільму «Зомбі на ім’я Шон»: «Давайте всі заляжемо на дно у «Вінчестері» (пабі – ред.) і почекаємо, поки все розсмокчеться».

Англієць Gnasher на своїй сторінці у соціальних мережах розповідає про себе як про досвідченого художника, який починав із летерінгу, тоді вивчав графічний дизайн і згодом знайшов справу життя в графіті.
Англієць Gnasher на своїй сторінці у соціальних мережах розповідає про себе як про досвідченого художника, який починав із летерінгу, тоді вивчав графічний дизайн і згодом знайшов справу життя в графіті.

Ну, і звісно ж, в цій роботі є згадка про пиво Corona, яке через фатальний збіг обставин стало об’єктом жартів у соцмережах.

А цю роботу споглядають у Шотландії. Ми дуже здивуємось, якщо цю роботу американського подружжя художників ви ще досі не бачили. Вона називається «Social Distancing» та розповідає, як один може врятувати багатьох лише за допомогою карантину. Іспанець Ніколас Анразес пише: «Всі закриті, але це створює відчуття спільноти. Сусіди розмовляють через балкони – з безпечної відстані. Це було немислимо раніше. Ми створили чат-групу нашого кварталу, щоб якщо комусь щось знадобилось, хтось допоміг. Це відкриває в людях найкраще».

Вона називається «Social Distancing» та розповідає, як один може врятувати багатьох лише за допомогою карантину.
Вона називається «Social Distancing» та розповідає, як один може врятувати багатьох лише за допомогою карантину.

Не залишився осторонь і глянець. Французька художниця Soledad Bravi зобразила головних героїв останніх подій – лікарів. Цю ілюстрацію вона створила спеціально для обкладинки французького спецвипуску журнала Elle, присвяченому лікарям.

Французька художниця Soledad Bravi зобразила головних героїв останніх подій – лікарів.
Французька художниця Soledad Bravi зобразила головних героїв останніх подій – лікарів.

Каліфорнійська художниця Pony Wave також говорить у своїй творчості про любов, яку не зможе знищити коронавірус.

Скульптура

COVID-19 змусив переосмислити не лише стиль життя, а й творчість скульпторів. І хоча багато хто сперечається, це переосмислення чи вандалізм, та все ж коронавірус та медичні маски вдихнули нове життя в скульптуру.

Ця голова Ероса розташована у самому центрі Кракова і є однією із найяскравіших принад міста. І хоча виглядає вона як старовинний витвір мистецтва, її було створено в 1999 році польським митцем Ігорем Мітораєм. Вона символізує пристрасне кохання, через яке можна втратити голову. Тепер вона символізує щось інше (поки незрозуміло, що саме).

Ця голова Ероса розташована у самому центрі Кракова і є однією із найяскравіших принад міста.
Ця голова Ероса розташована у самому центрі Кракова і є однією із найяскравіших принад міста.

Робота Джона Кессіді у Манчестері називається «Адріфт», розташована в самому центрі міста поблизу центральної бібліотеки. Це складна скульптура, яка під різним кутом зору розповідає іншу історію. Тепер вона – про важливість дистанціювання та носіння маски в публічних місцях.

А це – пам'ятник чи не найвідомішому псу планети – Хатіко. На фото токійський полісмен знімає маску, яку небайдужі перехожі вдягли на песика. Поки складно спрогнозувати, які зміни у мистецтві спровокує коронавірус та які тренди привнесе. Втім, митці вже сьогодні починають осмислювати та зображувати COVID-19 та його вплив на суспільство.