Хто зараз може розраховувати на гуманітарний пропуск через кордон та гуманітарний транзит? (Фото, відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 30.00
Хто зараз може розраховувати на гуманітарний пропуск через кордон та гуманітарний транзит? (Фото, відео)

Додому 53 автомобілями прямували понад 260 громадян Молдови.

Державна прикордонна служба України.

Хто зараз може розраховувати на гуманітарний пропуск через кордон та гуманітарний транзит? (Фото, відео)

За добу прикордонники забезпечили гуманітарний транзит двох колон з пунктів пропуску «Краківець» та «Бачівськ»

Прикордонники Мостиського та Сумського загонів спільно з санітарно-карантинними підрозділами провели температурний скринінг та опитали іноземців про стан здоров’я. Після усіх заходів контролю автомобільні колони у супроводі представників Нацполіції попрямували до пунктів пропусків  на кордоні з Республікою Молдова.   

Загалом з початку карантинних заходів, із 16 березня 2020 року,  українськими прикордонниками забезпечено пропуску 15 таких колон із 248 транспортних засобів. Ними додому повернулися понад 1400 іноземців, переважна більшість з яких громадяни Молдови. 

В інтерв’ю інформаційному агентству РБК-Україна Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко розповів хто зараз може в’їхати в Україну та кого пропускають за окремим рішенням під час карантинних заходів.

 «В'їхати можуть громадяни України, іноземці, у яких є посвідка на проживання в Україні, ті, у кого або батьки, або діти – громадяни України, а також акредитовані співробітники дипломатичних місій», - розповів очільник відомства.

Голова Держприкордонслужби розповів і про осіб, яких пропускають через кордон транзитом та з гуманітарною метою.

 «В'їхати можуть громадяни України, іноземці, у яких є посвідка на проживання в Україні, ті, у кого або батьки, або діти – громадяни України, а також акредитовані співробітники дипломатичних місій»

«Я вважаю, що це гуманно по відношенню до цих людей, у яких немає можливості інакше потрапити на батьківщину»,  - зазначив  Сергій Дейнеко.

«Зараз багато пропускаємо на похорон близьких родичів, кожен день по 10-20 осіб. І також ми з розумінням ставимося до наших сусідів, громадян Молдови, які їдуть з Росії та ЄС до себе на батьківщину – кожен день формуємо колони і Нацполіція їх супроводжує», - додав він. 

 «Ми гарантуємо, що ці громадяни ніде по дорозі не виходять, крім як справити нужду в спеціально відведених місцях. Якщо навіть вони інфіковані, то українські громадяни від цього не постраждають», - зауважив очільник прикордонного відомства в інтерв’ю.

Повний текст інтерв’ю за посиланням: https://www.rbc.ua/ukr/news/sergey-deyneko-nashi-lyudi-poymut-opasnosti-1585771926.html

 
 

 

Джерело: Державна прикордонна служба України.